Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

TVN Warszawa | Ulice

Wypadek na S8: lądował śmigłowiec LPR

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Śmigłowiec LPR lądował przy trasie S8
Piotr Szkiela OSP Stare BabiceŚmigłowiec LPR lądował przy trasie S8

Na trasie S8, na wysokości Szeligowskiej doszło do wypadku. Jak informuje nasz reporter, nie było wolnej karetki pogotowia, więc na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Są duże utrudnienia w ruchu w obu kierunkach.

Jak informuje reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński do zderzenia doszło na trasie S8 pomiędzy węzłami Mory a Blizne Łaszczyńskiego na jezdni w kierunku Białegostoku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

- Jedno auto najechało na drugie, na lewym pasie. Na miejsce zadysponowano straż pożarną, policję i pogotowie ratunkowe, jednak nie ma wolnej karetki, więc na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jedna osoba poszkodowana została zabrana do szpitala z urazem oka - relacjonuje Zieliński.

Informacje potwierdza Kazimierz Jaworski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w powiecie warszawskim zachodnim: - Po godzinie 8.30 doszło do zderzenia dwóch samochodów na trasie S8, jedna osoba została poszkodowana. Przetransportował ją do szpitala śmigłowiec LPR.

Na czas lądowania helikoptera trasa była zablokowana. Nadal są jednak duże utrudnienia w obu kierunkach ruchu.

Protest ratowników

Trwa protest ratowników medycznych. Służby wojewody mazowieckiego podały, że w poniedziałek do pracy nie wyjechało 21 karetek na terenie Warszawy. Z powodu braku dostępnych zespołów ratownictwa medycznego, LPR lądował na placu Bankowym. Interwencja śmigłowca była potrzebna również w ostatni piątek w Pruszkowie, gdzie zadysponowano go do pacjentki z podejrzeniem udaru. Chorą do śmigłowca transportowali strażacy.

Śmigłowiec odlatuje z placu Bankowego
Śmigłowiec odlatuje z placu BankowegoTVN24

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości