TVN Warszawa | Ulice

W weekend asfaltowanie Górczewskiej. Jezdnia będzie zamknięta

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Urząd miasta W weekend asfaltowanie północnej jezdni ulicy Górczewskiej

Kolejny etap prac związany z budową drugiej linii metra na Bemowie. Na najbliższy weekend, 25-27 marca wykonawca zaplanował asfaltowanie północnej jezdni Górczewskiej. Będą utrudnienia dla kierowców i niewielka zmiana w organizacji ruchu dla autobusów.

Jak poinformował ratusz, od piątku, 25 marca, od około godziny 22 budowniczowie drugiej linii metra rozpoczną układanie ostatniej (ścieralnej) warstwy asfaltu na ulicy Górczewskiej - na odcinku od ulicy Góralskiej do Konarskiego. "W czasie tych prac kierowcy jadący w kierunku Bemowa będą kierowani na sąsiednią nitkę. Ruch na jezdni południowej będzie odbywać się po jednym pasie w każdym kierunku" - podano.

Ulica Górczewska - organizacja ruchu w weekend 25-27 marcaUrząd miasta

Zmiana organizacji ruchu dla kierowców

Jadący w kierunku Bemowa zjadą na południową jezdnię na skrzyżowaniu z ulicą Góralską. Przed skrzyżowaniem będą mieli do dyspozycji tylko jeden z dotychczasowych dwóch pasów do jazdy prosto oraz pas do skrętu w lewo w ulicę Góralską. Skrajny prawy pas oraz jeden z pasów do jazdy prosto zostaną wyłączone z ruchu.

Kierowcy jadący w stronę Bemowa powrócą na swoją – północną – jezdnię na skrzyżowaniu z ulicą Konarskiego. Dostępny dla nich będzie jeden pas do jazdy prosto i skrętu w lewo. Jadący z przeciwnej strony będą mogli skręcić z osobnych pasów w lewo lub w prawo w ulicę Konarskiego lub jechać prosto. Drugi pas do jazdy prosto zostanie wygrodzony.

Prace na stacji Ulrychów na Bemowie Metro Warszawskie

Wjazd do centrum handlowego bez zmian

W czasie prac cały czas możliwy będzie dojazd do centrum handlowego. Będzie się on odbywał wyłącznie przejazdem pod wiaduktem drogowym. Wyjazd na ulicę Górczewską możliwy będzie – tak jak dotychczas – w prawo w stronę centrum.

Ruch pieszych i rowerzystów pozostanie bez zmian. Przejścia dla pieszych przez ulicę Górczewską będą funkcjonowały przez cały czas prac. Zapewnione także zostanie dojście do tymczasowych przystanków na jezdni południowej.

Podczas prac linie autobusowe będą kursowały bez zmian. Przy południowej jezdni ulicy Górczewskiej wyznaczone zostaną tymczasowe przystanki Góralska 52 i Białowiejska 52 zlokalizowane na wysokości przystanków stałych. Nie będzie działał przystanek Grodkowska 02.

Stała organizacja ruchu ma zostać przywrócona w niedzielę, 27 marca około godziny 22.

Informowaliśmy, że otwarcie stacji metra na Bemowie zaplanowano na połowę lipca:

Stacja metra Ulrychów
Stacja metra Ulrychówtvnwarszawa.pl

Autor:katke/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Urząd miasta

Pozostałe wiadomości