Rusza remont części ulicy Ratuszowej. Będą utrudnienia

Autor:
tam/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Ulica Ratuszowa. Zmiany w związku z remontem
Ulica Ratuszowa. Zmiany w związku z remontemArtur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.plUlica Ratuszowa. Zmiany w związku z remontem

W środę - od wykonania tymczasowego chodnika i przystanku autobusowego - rozpoczyna się remont części ulicy Ratuszowej. Jak zapowiadają urzędnicy, prace potrwają tydzień. Zmiany czekają nie tylko kierowców, ale też pieszych i pasażerów komunikacji miejskiej.

Przygotowania do remontu ulicy Ratuszowej - u zbiegu z ulicą Namysłowską - mają rozpocząć się w środę (24 maja) o godzinie 8. "W tym dniu wykonają tymczasowy chodnik na Ratuszowej pozwalający ominąć pieszym rejon robót. Urządzą także tymczasowy przystanek autobusowy w zatoce postojowej na Namysłowskiej" - przekazali urzędnicy w komunikacie.

Pełną parą prace mają ruszyć w nocy ze środy na czwartek (24 na 25 maja). Jak zapowiadają urzędnicy, ulica Ratuszowa zostanie zamknięta na odcinku około 35 metrów - za skrzyżowaniem z ulicą Namysłowską w stronę ulicy Inżynierskiej. "Kierowcy nie przejadą przez skrzyżowanie prosto. Dozwolona będzie wyłącznie jazda z Namysłowskiej w lewo w Ratuszową w stronę 11 Listopada oraz z Ratuszowej w Namysłowską" - instruują stołeczni urzędnicy. I dodają, że kierowcy zostaną skierowani na objazd ulicami Namysłowską, Szymanowskiego i Dąbrowszczaków.

Zmiany dla pieszych

Zmiany czekają także pieszych. Przejście przez Ratuszową zostanie zamknięte. Piesi - zgodnie z zapowiedziami urzędników - będą kierowani na drugą stronę ulicy i tymczasowy chodnik. Pasy na ulicy Namysłowskiej będą dostępne, ale przejście zostanie zwężone do niecałych dwóch metrów. Taka organizacja ruchu ma potrwać do niedzieli, 28 maja.

Zmiany dla korzystających z komunikacji miejskiej

Na zmiany gotowi muszą też być korzystający z komunikacji miejskiej. Autobusy linii 169 w kierunku dworca Wschodniego będą kursowały tym samym objazdem co kierowcy tj. Namysłowską, Szymanowskiego i Dąbrowszczaków. W miejsce przystanku Harnasie 01, który będzie zawieszony, zostanie uruchomiony tymczasowy Harnasie 51, zlokalizowany na Namysłowskiej za skrzyżowaniem z ulicą Ratuszową. Poza linią 169, zatrzymają się tam także autobusy 135 i 212.

Remont części ulicy Ratuszowej. Zmiany dla korzystających z komunikacji miejskiejWarszawski Transport Publiczny

30 maja na Ratuszową wjadą asfalciarze

Nocą 30 maja na skrzyżowaniu ulic Ratuszowej i Namysłowskiej - zgodnie z zapowiedziami ratusza - pojawią się asfalciarze, którzy zajmą się położeniem nowej nawierzchni. "Tym razem z ruchu zostanie wyłączone całe skrzyżowanie. Dodatkowo na jezdni ul. 11 Listopada - w kierunku ronda Żaba - nieczynny będzie lewy pas do zawracania w Ratuszową. Na jezdni w drugim kierunku (w stronę Namysłowskiej) od wjazdu do budynków ul. 11 Listopada 15A i B kierowcy pojadą wyłącznie pasem do skrętu w lewo w Kowieńską. Natomiast jadący Kowieńską w stronę 11 Listopada na skrzyżowaniu z ul. Środkową nie pojadą prosto. Do wyboru będzie wyłącznie skręt w lewo lub w prawo" - podają urzędnicy.

Jak deklarują, utrudnienia będzie można ominąć ulicami Kowieńską, Środkową, Strzelecką, Konopacką i Stalową. Do Namysłowskiej dojazd zostanie zapewniony ul. Dąbrowszczaków i Szymanowskiego.

Od wtorku, 30 maja, od około godz. 20:00 do środy, 31 maja, do około godz. 6:00 swoje trasy zmienią autobusy linii 135, 169 i 212. Linie 135 i 212 w kierunku placu Hallera pojadą ul. Starzyńskiego i Jagiellońską. Autobusy 169 w kierunku dworca Wschodniego ominą utrudnienia ul. Szwedzką i Stalową. Czasowo wyłączone zostaną przystanki Harnasie 01, 11 Listopada 01 oraz Szymanowskiego 01.

Otwarcie skrzyżowania planowane jest na środę (31 maja) na godzinę 6.

Autor:tam/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości