TVN Warszawa | Ulice

Inny poziom, inny kolor. Pomalują parkingi P+R

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kkow/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl/UM
Kolorowe parkingi P+R w Warszawie

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na malowanie parkingów. Każdy poziom ma mieć inny kolor, co ułatwi kierowcom odnajdywanie zaparkowanych samochodów. Prace powinny zostać wykonane w ciągu 100 dni od podpisania umowy.

ZTM ogłosił przetarg na wykonanie oznakowania informacyjnego na parkingach typu "Parkuj i Jedź" (P+R) Ursus Niedźwiadek i Metro Stokłosy. Każdy poziom ma mieć inny kolor. Zwycięzca przetargu będzie miał za zadanie pomalowanie balustrad, słupów konstrukcyjnych i klatek schodowych. Dodatkowo będzie musiał oznakować poziomy odpowiednimi literami.

Żeby ułatwić kierowcom poruszanie się po parkingach, krawędzie słupków mają zostać pomalowane odblaskowymi farbami, na słupach zostaną umieszczone litery przyporządkowane konkretnym poziomom, a wewnętrzne ściany, klatki schodowe, pomieszczenia techniczne i pomieszczenia obsługi zostaną pomalowane mineralnymi farbami fasadowymi.

Na wszystkich parkingach typu P+R kolory zostały określone w jednakowy sposób. Poziomowi zero odpowiada żółty, poziomowi pierwszemu – niebieski, poziomowi drugiemu – czerwony, poziomowi trzeciemu – zielony, poziomowi czwartemu – fioletowy, a poziomowi piątemu – pomarańczowy. Sam zamysł na stosowanie konkretnych kolorów dla wybranych pięter parkingu ma pomóc w odnajdywaniu zaparkowanych samochodów. To sposób znany między innymi z centrów handlowych.

Prace na parkingach powinny zostać wykonane w ciągu 100 dni od podpisania umowy.

Gdzie zaparkować?

W stolicy można korzystać z 15 parkingów typu P+R, na których w sumie jest ponad 4,4 tysiąca miejsc postojowych, w tym 187 miejsc dla osób z niepełnosprawnościami i 800 dla rowerów. Na niektórych z nich dostępne są stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych. Korzystanie z parkingów P+R jest bezpłatne dla posiadaczy biletu ZTM. Parkingi zlokalizowane są w taki sposób, żeby podróżujący samochodem mogli odstawić pojazd, a potem bez większych problemów przesiąść się do komunikacji miejskiej. Znajdują się między innymi przy stacjach metra. We wschodniej części miasta mieszkańcy mogą korzystać z obiektów przy przystankach kolejowych Stadion, Wawer i Anin. Osoby z zachodnich dzielnic Warszawy mogą zaparkować na parkingu P+R przy ulicy Połczyńskiej, przy węźle przesiadkowym Al. Krakowska i przy przystanku kolejowym Ursus Niedźwiadek.

Na portalu tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o wizycie na budowie 3. linii metra:

Wizyta na budowie 3. linii metra

Autor:kkow/r

Źródło: tvnwarszawa.pl/UM

Źródło zdjęcia głównego: UM