TVN Warszawa | Ulice

Kolejny etap prac na Sokratesa. Drogowcy rozpoczęli asfaltowanie zachodnio-północnej jezdni

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Trwa przebudowa ulicy Sokratesa
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plTrwa przebudowa ulicy Sokratesa

Drogowcy wprowadzili zmiany w organizacji ruchu na Sokratesa. Do użytku oddana została jezdnia południowo-wschodnia, a prace przeniosły się na stronę północno-zachodnią. Oznacza to korekty tras autobusów komunikacji miejskiej i nowe objazdy.

Przebudowa ulicy Sokratesa trwa od wakacji i powinna zakończyć się jeszcze przed nowym rokiem. Pod koniec listopada drogowcy ruszyli z układaniem ścieralnej warstwy asfaltu na południowo-wschodniej jezdni. Ten etap trwał do czwartkowego poranka. Po godzinie 5 ta część jezdni została otwarta dla kierowców. Można nią teraz przejechać tylko w jednym kierunku od Wólczyńskiej w stronę Kasprowicza.

Po wdrożeniu nowej organizacji ruchu przywrócono możliwość wjazdu w ulicę Sokratesa od strony Conrada i Wólczyńskiej. Nie można natomiast skręcać w Sokratesa z Kasprowicza oraz jechać prosto z ulicy Przy Agorze w Sokratesa. "Wszystkie ulice i wjazdy na parkingi od wyremontowanej strony ulicy Sokratesa zostaną otwarte, z możliwością wyjazdu w stronę Kasprowicza" - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

W tym etapie prac połączenie z Sokratesa stracą ulice Kaliszówka i Cienka. Mieszkańcy będą mogli dojechać do posesji od strony Nocznickiego. "Utrzymany będzie natomiast wyjazd z posesji przylegających do remontowanej jezdni - będzie on możliwy przez plac budowy na nową jezdnię, w stronę ulicy Kasprowicza. Wyłącznie wyjazd z posesji przy Sokratesa 5 będzie odbywał się w prawo, z obowiązkiem zawrotki po około 60 metrach na nową jezdnię (wjazd na wysokości nowego ronda)" - instruują drogowcy.

Zamkniętą jezdnię północno-zachodnią będzie można ominąć, jadąc ulicami: Kasprowicza, Nocznickiego i Wólczyńską. Na skrzyżowaniu z Wólczyńską kierowcy jadący Nocznickiego będą mogli skręcać wyłącznie w prawo. W celu dojechania na Sokratesa, należy zawrócić na rondzie ks. Peszkowskiego.

Piesi mogą od czwartku korzystać już ze wszystkich przejść przez ulicę Sokratesa. Od 25 listopada dostępne były tylko dwie zebry: przy skrzyżowaniu z Wólczyńską i przy skrzyżowaniu z Kasprowicza.

Nowa organizacja ruchu na ulicy SokratesaZDM

Zmiany tras autobusów

Zmian powinni spodziewać się między innymi pasażerowie autobusów linii 114, 203 i N02, jadących w kierunku pętli Bródno-Podgrodzie, Fort Wawrzyszew i Marysin. Od czwartku jeżdżą one ulicami: Nocznickiego, Wólczyńską i Conrada.

Autobusy linii 121 w kierunku pętli Chomiczówka kursują ulicami: Przy Agorze, Kasprowicza, Nocznickiego, Wólczyńska i Conrada.

Autobusy linii 210, 250, 712 i N58 w kierunku pętli Skibińskiego, Dąbrowa Zachodnia, Rynek będą jeździły przez Nocznickiego i Wólczyńską. Autobusy obsługujące linię N01 w kierunku pętli Ursynów Płn. będą kursowały na trasie: aleja generał Wittek, Nocznickiego, Wólczyńska i Reymonta.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Przebudowa ulicy SokratesaZDM

Co zmieni się na ulicy Sokratesa?

Po przebudowie ulica Sokratesa będzie zwężona do jednego pasa ruchu w każdą stronę do szerokości 3,25 metra. Obok będzie miejsce na parkowanie, raz po jednej, raz po drugiej stronie ulicy. Ścieżka rowerowa, która prowadzi po jednej stronie Sokratesa, zostanie odsunięta od chodnika na miejsce obecnego skrajnego pasa jezdni. Po przeciwnej stronie również zostanie zbudowana ścieżka rowerowa. Zostaną przebudowane przejścia dla pieszych. Będą oddzielone azylem dwumetrowej szerokości, żeby pieszy mógł się zatrzymać między jezdniami.

Mieszkańcy domagali się zmian już od kilku lat i alarmowali, że ulica jest niebezpieczna zwłaszcza dla pieszych. Drogowcy mieli ulicę na liście miejsc do poprawki, ale brakowało pieniędzy. Realizację przebudowy przyspieszył dopiero tragiczny wypadek z 20 października 2019 roku, w którym na pasach zginął młody mężczyzna, potrącony przez kierowcę bmw. Jak relacjonowaliśmy na tvnwarszawa.pl, pod koniec listopada Krystian O. został skazany na siedem lat i dziesięć miesięcy więzienia. Sąd orzekł też 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Prokurator domagał się, by oskarżony odpowiadał za zabójstwo z zamiarem ewentualnym, ale sąd odrzucił tę kwalifikację, skazując ostatecznie O. za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości