Stolica wysoko w korkowym rankingu. Rocznie spędzamy w nich ponad tydzień

Stolica wysoko w korkowym rankingu
Stolica wysoko w korkowym rankingu
TVN24
TVN24Stolica wysoko w korkowym rankingu

Warszawa zajmuje 21 miejsce wśród najbardziej zakorkowanych miast na świecie - tak wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez firmę Inrix. Według rankingu najbardziej zakorkowanym miastem świata jest Bogota.

CZYTAJ TEŻ NA TVN24BIS.PL

Raport amerykańskiej firmy badawczej Inrix za 2018 rok obejmuje 220 miast z 38 krajów na całym świecie. Zestawienie przygotowano na podstawie danych między innymi z urządzeń nawigacyjnych oraz czujników samochodowych.

Najbardziej zakorkowane miasta świata

W zestawieniu najbardziej zakorkowanych miast nie ma sobie równych Bogota. Choć czas spędzany w korkach przez statystycznego mieszkańca stolicy Kolumbii skrócił się o 5 procent rok do roku, to nadal wynosi aż 272 godziny.

Na drugim miejscu znalazł się Rzym. Statystyczny kierowca w stolicy Włoch spędził w korkach 254 godziny, co oznacza, że czas ten wydłużył się o 16 procent w porównaniu do 2017 roku.

Podium uzupełnił Dublin - 246 godzin. Czas spędzony bezczynnie w samochodzie skrócił się tam o 4 procent. Ponadto w pierwszej piątce znalazły się jeszcze: Rostów nad Donem oraz Paryż - po 237 godzin.

Warszawa i Kraków w pierwszej setce

Najwyżej z polskich miast, na 21. miejscu sklasyfikowano Warszawę. Jak wynika z rankingu, statystyczny kierowca w stolicy Polski spędził w korkach w ubiegłym roku 173 godziny. To o 7 procent dłuższy czas niż w 2017 roku.

W pierwszej setce zestawienia znalazł się również Kraków. Stolicę Małopolski sklasyfikowano na 79. pozycji. Statystyczny kierowca z tego miasta spędził w korkach w ubiegłym roku 125 godzin. Oznacza to, że czas ten nie zmienił się w porównaniu do 2017 roku.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o ogromnych utrudnieniach w ruchu w związku z zakończeniem konferencji bliskowschodniej:

[object Object]
Paraliż komunikacyjny w Warszawie Lech Marcinczak / tvnwarszawa
wideo 2/3

mb/mp/bgr/pm

Pozostałe wiadomości