Samochodem na cmentarze. Jak dojechać?

fot. policja.pl
fot. policja.pl

Jak co roku w związku z dniem Wszystkich Świętych wokół cmentarzy wprowadzona zostanie specjalna organizacja ruchu. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Sprawdź, jak dojechać i gdzie zaparkować swoje auto.

Osoby, które zdecydują się na korzystanie z własnego pojazdu muszą w ten weekend liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Kierowcy samochodów osobowych nie będą mogli zaparkować w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarzy. Przy każdym z nich wyznaczone zostaną tymczasowe parkingi.

RUSZA POLICYJNA AKCJA ZNICZ 2011 - CZYTAJ WIĘCEJ

Z ruchu zostaną wyłączone następujące ulice:

Starzyńskiego i Szwedzka od Jagiellońskiej do Letniej, wraz z estakadą południową nad Rondem Starzyńskiego, 11 Listopada od Letniej do Starzyńskiego, al. Solidarności od Wisłostrady do ul. Szwedzkiej, Sokola od Wybrzeża Szczecińskiego do Zamoyskiego, Targowa od 11 Listopada do Białostockiej, Jagiellońska od Ratuszowej do Okrzei, Odrowąża na odcinku od Starzyńskiego do Matki Teresy z Kalkuty, Wysockiego na odcinku Syrokomli do Matki Teresy z Kalkuty, Chodecka na odcinku od Matki Teresy z Kalkuty do Wyszogrodzkiej, Gościeradowska, Św. Wincentego na odcinku od Odrowąża do Gilarskiej, Kołowa na odcinku od Św. Wincentego do Handlowej, Smoleńska na odcinku od św. Wincentego do Witebskiej, Borzymowska na odcinku od św. Wincentego do ul. Gościeradowskiej, Staniewicka od Odrowąża do Pożarowej, Matki Teresy z Kalkuty na odcinku od Wysockiego do Ogińskiego oraz od Rembielińskiej do św. Wincentego, Grzybowa na odcinku od Zygmunta III do Wspólnej, Korkowa na długości Cmentarza w Marysinie Wawerskim, ul. Okopowa na odcinku od Anielewicza do ronda Babka, Powązkowska na odcinku od Okopowej do Trasy AK, Wólczyńska na odcinku od Reymonta do Wóycickiego, Opłotek na odcinku od Palisadowej do Wólczyńskiej, Arkuszowa na odcinku od ul. Estrady do ul. Wółczyńskiej, Wóycickiego od wjazdu na parking przy Bramie Głównej do wjazdu na parking przy Bramie Południowej Cmentarza Północnego, Palisadowa na odcinku od Wóycickiego do Opłotek.

CZYTAJ RAPORT TVN24.PL DROGOWSKAZ24

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZ

W okolice Cmentarza Bródnowskiego samochodem osobowym będzie się można dostać: od ulicy Radzymińskiej ulicami Młodzieńczą i Kondratowicza lub z Trasy AK ulicą Wysockiego.

W rejonie Cmentarza Bródnowskiego samochody będzie można zaparkować wzdłuż następujących ulic: Wysockiego - na odcinku od Bartniczej i Syrokomli - 2 parkingi, Matki Teresy z Kalkuty - Rembielińska do Ogińskiego - 3 parkingi, Bolivara, Żuromińska - 2 parkingi, Gilarska - 2 parkingi, Borzymowska, Pratulińska, Handlowa.

Jednocześnie drogowcy przypominają o zamkniętym skrzyżowaniu ul. Targowej z al. Solidarności oraz o wyłączonym z ruchu moście Śląsko – Dąbrowskim, z którego mogą korzystać tylko autobusy komunikacji publicznej, taksówki, służby miejskie i pojazdy jednośladowe.

fot. Urząd Miasta
fot. Urząd Miastafot. Urząd Miasta

Wszyscy, którzy będą chcieli dotrzeć w okolice Cmentarza Cywilnego na Powązkach powinni pojechać ulicami: od Wolskiej ulicami Młynarską lub Płocką a dalej Obozową do parkingów przy ulicach: Ostroroga, Wawrzyszewskiej i Św. Stanisława, od ul. Broniewskiego ulicami: Rydygiera i Duchnicką do parkingów przy ulicy Powązkowskiej, Tatarskiej i Ostroroga, od ul. Towarowej i al. Solidarności ul. Okopową do parkingów przy ul Okopowej i Dzikiej, od al. Jana Pawła II ul. Anielewicza do parkingów przy ul Okopowej i Dzikiej.

W rejon Cmentarza Komunalnego na Powązkach (dawny Wojskowy) pasażerowie samochodów osobowych kierowani będą ulicami Broniewskiego i Elbląską do parkingów przy ulicy Elbląskiej, od strony Wisłostrady i ul. Broniewskiego - jezdnią boczną Trasy AK w kierunku do ronda nad Trasą AK w rejonie ul. Powązkowskiej do parkingu przy ul. Gen. Maczka, od strony al. Prymasa Tysiąclecia do ronda nad Trasą AK w rejonie ul. Powązkowskiej do parkingu przy ul. Gen. Maczka, od strony ul. Powstańców Śląskich i ul. Rudnickiego do parkingu przy ul. Gen. Maczka i na starej jezdni ul. Powązkowskiej.

Ponadto od soboty wprowadzony zostanie ruchu jednokierunkowego na ulicach: Elbląskiej, Krasińskiego (wraz z wyznaczeniem pasa autobusowego na odcinku Elbląska – Burakowska), Ostroroga, Tatarskiej, Duchnickiej i Przasnyskiej (odcinek Duchnicką – Rydygiera) oraz po raz pierwszy na Przyczółkowej na całej długości cmentarza w kierunku południowym do ul. Łukasza Drewny.

fot. Urząd Miasta
fot. Urząd Miastafot. Urząd Miasta

Z kolei w rejon Cmentarza Komunalnego Północnego na Wólce Węglowej samochodem osobowym będzie można dojechać przez ulicę Pułkową i Wóycickiego. W okolicach Cmentarza Północnego na kierowców będą czekać trzy parkingi przy uliach: Dziekanowskiej, Wólczyńskiej oraz Wóycickiego. Dla zainteresowanych dojazdem do bramy południowej i zachodniej dojazd odbywał się będzie od strony Radiowa ulicami Radiową i Estrady.

W rejonie Cmentarza Wawrzyszewskiego ruch indywidualny kierowany będzie: ulicami Żeromskiego, Reymonta i Conrada oraz ulicami Wólczyńską i Sokratesa. Samochód osobowy będzie można zaparkować na parkingach przy ulicy Conrada i Kwitnącej.

fot. Urząd Miasta
fot. Urząd Miastafot. Urząd Miasta

Wszyscy, którzy w rejon Cmentarzy Wolskiego i Wolskiego Prawosławnego pojadą samochodem powinni wybrać trasę, która przebiega ulicami Wolską (lub Elekcyjną) i Ordona oraz Połczyńską i Studzienną.

Na ulicy Wolskiej wzdłuż cmentarzy obowiązuje zakaz zatrzymywania. Z kolei na na ulicach Studziennej i Sowińskiego ruch będzie odbywał się tylko w jednym kierunku. W rejonie Cmentarza Wolskiego i Prawosławnego będzie można zaparkować na ul. Jana Kazimierza - na odcinku od Ordona do Studziennej. Do dyspozycji kierowców będą 4 parkingi.

fot. Urząd Miasta
fot. Urząd Miastafot. Urząd Miasta

W rejon Cmentarza w Rembertowie przy ul. Grzybowej ruch indywidualny kierowany będzie: al.komandosów, ulicami Zygmunta III i Dokerów do parkingu zlokalizowanego pomiędzy ulicami: Grzybowa - Działyńczyków - Dokerów - Fizilierów.

W związku z jednoczesnym wyłączeniem z ruchu ul. Grzybowej w rejonie cmentarza w Rembertowie oraz ul. Korkowej na długości cmentarza w Marysinie Wawerskim informujemy, że jadący w kierunku Sulejówka, a nie zainteresowani dojazdem do ww. cmentarzy kierowani będą na objazd: od strony ul. Marsa ulicami Cyrulików i Okuniewską a od strony ul. Korkowej ulicami Kościuszkowców, Bronisława Czecha, Trakt Brzeski i Piłsudskiego.

fot. Urząd Miasta
fot. Urząd Miastafot. Urząd Miasta

Osoby, które jednak w tych dniach zdecydują się na podróż komunikacją miejską, szczegółowe informacje dotyczące tras poszczególnych linii autobusowych znajdą tutaj.

as/su

Pozostałe wiadomości