Akt oskarżenia w sprawie wypadku, w którym zginęła była posłanka

Autor:
katke
Źródło:
PAP
Do zdarzenia doszło w miejscowości Modrzejowice
Do zdarzenia doszło w miejscowości Modrzejowice
Google Earth
Google Earth Do zdarzenia doszło w miejscowości Modrzejowice

Prokuratura w Radomiu skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie wypadku w Modrzejowicach (Mazowsze), w którym zginęła była posłanka i szefowa radomskiego sanepidu Lucyna Wiśniewska. Do tragedii doszło w październiku zeszłego roku.

Informacje w tej sprawie przekazała we wtorek rzeczniczka prokuratury Okręgowej w Radomiu Agnieszka Borkowska. W marcu zarzuty związane ze spowodowaniem wypadku drogowego, w którym zginęła Wiśniewska, usłyszał 59-letni mieszkaniec Opatowa.

Wyprzedzał z nadmierną prędkością

Jak poinformowała prokurator Borkowska, w marcu śledczy przedstawili 59-latkowi zarzut umyślanego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. - Mężczyzna, kierując samochodem marki Volvo, wykonał niedozwolony manewr wyprzedzania na oznakowanym skrzyżowaniu, jadąc z nadmierną prędkością, która wynosiła 151 km na godzinę, czym doprowadził do zderzenia z prawidłowo poruszającym się mercedesem, którym kierowała Lucyna Wiśniewska – przekazała rzeczniczka prokuratury. Była posłanka zginęła na miejscu.

Kierowca volvo nie przyznał się, odmówił składania wyjaśnień; ma zatrzymane prawo jazdy. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Tragiczny wypadek

Tragiczny wypadek wydarzył się 30 października 2022 roku na drodze krajowej nr 9 w Modrzejowicach, w okolicach Skaryszewa (Mazowieckie). Zginęła w nim szefowa radomskiego sanepidu Lucyna Wiśniewska. Była lekarzem neurologiem. W latach 90. pełniła m.in. funkcję lekarza wojewódzkiego województwa radomskiego. Później została zastępcą dyrektora Mazowieckiego Centrum Zdrowia Publicznego w Warszawie i Radomiu. Do 2005 r. zajmowała stanowisko zastępcy dyrektora ds. lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Do tragicznego wypadku doszło w Modrzejowicach w powiecie radomskim (woj. mazowieckie)OSP Bujak

Należała do współtwórców radomskiej organizacji Środowiska Inicjatywa, działała w Katolickim Stowarzyszeniu Lekarzy Polskich. W wyborach parlamentarnych w 2005 r. została wybrana do Sejmu V kadencji z listy Prawa i Sprawiedliwości z okręgu radomskiego. 27 kwietnia 2007 r. przeszła do Prawicy Rzeczypospolitej.

Lucyna Wiśniewska została pośmiertnie odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalem Bene Merenti Civitas Radomiensis.

Autor:katke

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: OSP Bujak

Pozostałe wiadomości