Kładka gotowa, ale zamknięta. Poprawki, odbiory, procedury


Gotowa od grudnia zeszłego roku kładka nad ul. Wawelską wciąż jest niedostępna dla pieszych. - To przez ciągnące się procedury - tłumaczą się drogowcy i dodają, że kładka najwcześniej zostanie otwarta w połowie maja.

Opóźniona o kilka miesięcy inwestycja nie ma szczęścia. Najpierw trzeba było przebudować jeden ze zjazdów, z zaprojektowanego ślimaka na rampę. Jak poinformował w lutym w rozmowie z tvnwarszawa.pl Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich: - taką decyzję wydała ówczesna stołeczna konserwator zabytków Ewa Nekanda-Trepka.

Obecnie gotową od trzech miesięcy inwestycję blokują ciągnące się w nieskończoność odbiory techniczne.

Teraz odbiory wind...

Ostatnie prace, przy urządzeniach dźwigowych, były wykonywane w styczniu tego roku. - Kierownik budowy złożył już dokumenty o zakończeniu wszystkich prac - informuje Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM. - Obecnie czekamy na zebranie się komisji, Urzędu Dozoru Technicznego, który wyda decyzję w sprawie urządzeń dźwigowych. Komisja ma spotkać się na dniach. Nie mogę jednak obiecać, że będzie to jeszcze w tym tygodniu - dodaje.

... i całego obiektu

Jeśli decyzja UDT będzie pozytywna, ZDM złoży dokumenty do straży pożarnej i sanepidu. - Obie instytucje mają dwa tygodnie na wydanie opinii. Potem wszystkie dokumenty złożymy do Mazowieckiego Wojewódzkiego Nadzoru Budowlanego - informuje Gałecka. - Instytucja ma 28 dni na zwołanie komisji. Decyzja ta będzie objęta klauzulą natychmiastowej wykonalności, czyli wraz z jej wydaniem możemy udostępnić kładkę pieszym - dodaje.

To oznacza, że kładka nie zostanie otwarta wcześniej niż w połowie maja.

Na jej otwarcie czekają nie tylko piesi. Na czas remontu drogowcy wyznaczyli tymczasowe przejście i uruchomili sygnalizację świetlną.

7 kładek w pakiecie

Modernizacja kładki nad ul. Wawelską to część pakietu, w ramach którego odbudowanych ma zostać siedem przejść dla pieszych. Projektem zostały objęte kładki: nad ul. Czerniakowską przy ul. Hołówki, nad ul. Jagiellońską przy PIMOT, nad ul. Ostrobramską przy ul. Motorowej, nad ul. Ostrobramską przy ul. Poligonowej, nad ul. Płowiecką przy ul. Edisona, nad ul. Puławską przy ul. Jagielskiej.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Koszt wszystkich modernizacji to 38 milionów złotych. Wszystkie prace zakończyć mają się w tym roku.

su/par

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości