Ulice

Dlaczego kolejarze zamknęli przejazd na ul. Klasyków?

Ulice


Objazd przeprawy na Klasyków prowadzi przez tory kolejnowe przy ulicy Mehoffera. Właśnie w tym miejscu doszło w czwartek do zderzenia autobusu z pociągiem, w wyniku którego siedem osób zostało rannych. - Przejazd musiał zostać zamknięty, bo w jego miejscu powstanie o wiele bezpieczniejszy wiadukt na torami- wyjaśniają kolejarze.

Nowe wiadukty pojawią się przy ul. Klasyków i Mehoffera na Białołęce oraz w Chotomowie przy ulicy Partyzantów. Na początku października kolejarze podpisali umowę na ich budowę.

Inwestycja pochłonie około 95 milionów złotych. W ramach modernizacji oprócz wiaduktów pojawią się też tunele dla pieszych, które będą zrobione blisko przystanków kolejowych. Z przepraw nad torami kolejowymi kierowcy skorzystają już za rok.

W przypadku ul. Klasyków trzeba było zamknać przejazd dlatego, że wiadukt będzie budowany w osi istniejącej jezdni. - W przypadku Mehoffera, przejazd mimo budowy będzie czynny - zapowiada Jacek Kaznowski, burmistrz Białołęki. - Tutaj budowa będzie prowadzona obok istniejącej ulicy - dodaje.

Pociągi będą jeździć szybciej

Dotychczas zgodnie z przepisami pociągi w okolicach przejazdów kolejowych nie mogły rozwijać dużych prędkości. Po zakończeniu modernizacji linii kolejowej z Warszawy do Gdyni, nowoczesne pociągi będą kursowały z prędkością powyżej 160 km/h.

bf/ec

Pozostałe wiadomości