Burmistrz apeluje o otwarcie części obwodnicy

targeo.plBurmistrz chce otwarcia odcinka al. Krakowska – Węzeł Konotopa

Burmistrz Włoch zwrócił się do GDDKiA w sprawie jak najszybszego umożliwienia przejazdu fragmentem powstającej południowej obwodnicy Warszawy na odcinku al. Krakowska - Węzeł Konotopa. Inwestycja ma opóźnienie.

- W połowie listopada nasi urzędnicy spotkali się z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W trakcie rozmowy drogowcy poinformowali, że część POW jest już gotowa - informuje Mikołaj Foks, rzecznik dzielnicy. - Naszym zdaniem warto więc otworzyć gotowy odcinek jak najszybciej, zamiast czekać, aż gotowa będzie cała obwodnica - dodaje.

Zdaniem urzędników z Włoch, otwarcie fragmentu POW w znacznym stopniu odciążyłoby al. Krakowską, ul. Grójecką, ul. Łopuszańską, ul. Kleszczową i ul. Dźwigową.

"Mobilizujemy wykonawcę"

- Pismo w tej sprawie jeszcze do nas nie dotarło. Jak tylko je dostaniemy, niezwłocznie udzielimy odpowiedzi - mówi Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA. - My, tak czy inaczej, mobilizujemy wykonawcę do jak najszybszego ukończenia prac - zastrzega od razu.

Opóźnienia na POW

Południowa Obwodnica Warszawy przebiegać będzie od węzła Konotopa (tu łączy się z autostradą A2) do węzła Lubelska (tu łączyć się będzie z trasą S17, czyli Wschodnią Obwodnicą Warszawy).

Początkowo odcinek od węzła Konotopa do węzła Lotnisko miał być gotowy w sierpniu 2012 roku. Oddanie zostało przesunięte w czasie. Kilkanaście dni temu drogowcy poinformowali, że termin zakończenia robót, przewidziany przez inżyniera kontraktu, to styczeń 2013.

Opóźniony jest również drugi budowany odcinek obwodnicy: od węzła Lotnisko do węzła Puławska. Tu pierwszym terminem przedstawionym przez drogowców był kwiecień 2012. Obecnie to połowa grudnia 2012. Ale już dziś wiadomo, że zostanie on przedłużony.

Pod koniec listopada drogowcy budujący wiadukty nad ul. Puławską wprowadzili zmiany w organizacji ruchu. Jednocześnie zapowiedzieli, że prace potrwają do końca stycznia.

par/mz

Źródło zdjęcia głównego: targeo.pl

Pozostałe wiadomości