TVN Warszawa | Ulice

Auto dachowało i wpadło do kanału. Zginęła młoda kobieta

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KP PSP SochaczewŚmiertelny wypadek na DW575 w Arciechowie

Młoda kobieta zginęła w wypadku na drodze wojewódzkiej 575 w Arciechowie, w powiecie sochaczewskim. Strażacy znaleźli ją w aucie, które dachowało i wpadło do kanału Jeżówka.

Do wypadku doszło w środę, po godzinie 16 na drodze wojewódzkiej, w Arciechowie, w gminie Iłów. "Z informacji uzyskanej od osoby zgłaszającej wynikało, że w kanale wodnym Jeżówka leży samochód osobowy" - podaje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie.

Na miejsce skierowane zostały cztery zastępy straży pożarnej, które po dojeździe potwierdziły informację ze zgłoszenia. "W kanale w pozycji na dachu leżał samochód osobowy opel astra zanurzony do około połowy w wodzie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz wydobyciu pojazdu z kanału przy użyciu wciągarki samochodowej" - relacjonują strażacy.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Strażacy przeczesali dno kanału

Jak dodają, w pojeździe znajdowała się nieprzytomna młoda kobieta. Ewakuowano ją i przekazano pod opiekę załogi pogotowia. "Prowadzona przez zespół ratownictwa medycznego przez około godzinę resuscytacja krążeniowo-oddechowa nie przyniosła rezultatu, w związku z czym odstąpiono od dalszych medycznych działań ratunkowych" - czytamy w komunikacie.

W trakcie akcji ratunkowej nie stwierdzono, by w wypadku zostały poszkodowane inne osoby. Strażacy w kombinezonach do pracy w wodzie przeszukali dno kanału, ale nikogo tam nie odnaleźli.

Okoliczności wypadku wyjaśnia policja. W środę funkcjonariusze prowadzili na miejscu czynności pod nadzorem prokuratora.

Informowaliśmy też o śmiertelnym wypadku na DK50 w miejscowości Bikówek pod Grójcem:

Śmiertelny wypadek na DK50 w miejscowości Bikówek
Śmiertelny wypadek na DK50 w miejscowości BikówekMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KP PSP Sochaczew

Pozostałe wiadomości