Tir przewrócił się na bok, auto dostawcze dachowało. Krajowa "50" pod Grójcem zablokowana po śmiertelnym wypadku

Autor:
kk/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Śmiertelny wypadek na DK50 w miejscowości Bikówek
Śmiertelny wypadek na DK50 w miejscowości Bikówek
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plŚmiertelny wypadek na DK50 w miejscowości Bikówek

Samochód dostawczy zderzył się z ciężarówką na krajowej "50" między Grójcem a Mszczonowem. Jeden z kierowców nie żyje, drugi trafił do szpitala.

Do wypadku doszło około godziny 10.40 w miejscowości Bikówek w powiecie grójeckim. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu poinformowała na Facebooku, że samochód dostawczy zderzył się z ciężarówką. Z opublikowanych przez strażaków zdjęć wynika, że auto dostawcze dachowało, natomiast tir przewrócił się na bok.

Informację o wypadku potwierdziła policja. - W wyniku zderzenia kierujący pojazdem marki Scania 30-letni mieszkaniec powiatu żyrardowskiego został przewieziony do szpitala. Natomiast kierujący Iveco poniósł śmierć na miejscu. To 68-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego - informowała Agnieszka Wójcik z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. 

Śmiertelny wypadek na DK50 w miejscowości Bikówek Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu / Facebook

Na miejscu zdarzenia było początkowo pięć zastępów straży pożarnej, pogotowie ratunkowe i policja. Funkcjonariusze prowadzili czynności pod nadzorem prokuratora. Jak zastrzegła Wójcik, przyczyny wypadku nie są na tę chwilę znane.

Krajowa "50" na 146. kilometrze przez kilka godzin po wypadku była zablokowana. Na czas utrudnień dla kierowców zorganizowano objazdy.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Autor:kk/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości