Ponad sto nowych przypadków koronawirusa w Warszawie. Najwięcej od maja

Autor:
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska: przekroczyliśmy barierę dwóch tysięcy zakażeń
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska: przekroczyliśmy barierę dwóch tysięcy zakażeńProgram I Polskiego Radia
wideo 2/5
Program I Polskiego Radia Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska: przekroczyliśmy barierę dwóch tysięcy zakażeń

Rośnie liczba zakażonych osób w stolicy. W środę urzędnicy poinformowali o wykryciu 131 nowych przypadków wirusa SARS-CoV-2 w Warszawie. Ostatnio granica ponad stu przypadków została przekroczona w maju.

O nowym bilansie zakażeń w skali kraju mówił w środę rano wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. W Polskim Radiu powiedział, że "mamy dokładnie 2085 przypadków". - Jeżeli porównamy do ubiegłej środy, to jest wzrost o 70 procent, czyli widzimy, że czwarta fala zdecydowanie zaczyna przyspieszać - przyznał. To najwyższy dzienny raport od 20 maja.

W Warszawie, jak podano na rządowej stronie raportującej dzienne statystyki nowych zakażeń, tylko od ostatniej doby przybyło 131 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia. Dzień wcześniej było ich 81, czyli o 50 mniej. Nie odnotowano nowych ofiar śmiertelnych epidemii.

W ostatnich dniach w stolicy przybywało nie więcej niż 99 nowych przypadków koronawirusa dziennie. Ostatni raz sto zakażeń potwierdzono 15 maja, wtedy odnotowano 137 przypadków.

Mazowsze drugim województwem z największą liczbą zakażeń

Dane dotyczące przypadków na Mazowszu opublikowało Ministerstwo Zdrowia. Wynika z nich, że od ostatniej doby w województwie mazowieckim potwierdzono łącznie 346 nowych zakażeń. Z powodu chorób współistniejących wraz z COVID-19 zmarła jedna osoba. Dzień wcześniej przybyło na Mazowszu 197 nowych zakażeń.

Najwięcej przypadków odnotowano w środę w województwie lubelskim - 399.

Autor:katke

Źródło: tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości