Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

TVN Warszawa | Śródmieście

Miasto zamawia nową mapę akustyczną. Nawet 100 tysięcy warszawiaków żyje w zbyt głośnym otoczeniu

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
kkowa/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plZatłoczone Aleje Jerozolimskie

Warszawa ogłosiła przetarg na stworzenie mapy akustycznej miasta. Ma ona w swoim założeniu obrazować narażenie mieszkańców na różne rodzaje hałasu w stolicy. Termin składania ofert mija 16 sierpnia 2021 o godzinie 12:00.

Ratusz chce sprawniej chronić mieszkańców przed uciążliwym hałasem. W tym celu ogłoszono przetarg na stworzenie mapy akustycznej. Jej funkcją jest zobrazowanie narażenia na różne rodzaje hałasu na obszarze całej stolicy. Mapa jest podstawą do aktualizowania i tworzenia programu ochrony środowiska przed hałasem, który będzie kształtował politykę Warszawy przez kolejne pięć lat.

W celu jej stworzenia mają zostać przeprowadzone pomiary natężenia ruchu drogowego w minimum 600 punktach. Pomiary - robione w dzień i nocy - będą dotyczyły hałasu drogowego, tramwajowego i kolejowego. Dodatkowo zostanie zmierzony hałas związany z eksploatacją Południowej Obwodnicy Warszawy.

Nadmierny hałas dotyka blisko 104 tysiące warszawiaków. Jego głównym źródłem są drogi. Około 1/10 mieszkańców miasta żyje w lokalizacjach, gdzie dochodzi do przekroczeń dopuszczalnych norm. Do tej pory wykonano – zgodnie z metodyką unijną – trzy edycje akustycznej mapy stolicy i uchwalono trzy programy ochrony środowiska. Mapy tworzone są co pięć lat.

Termin składania ofert mija 16 sierpnia 2021.

Na portalu tvnwarszawa.pl mówiliśmy też o malowaniu parkingów P+R:

Trzaskowski o parkingach "Parkuj i Jedź"TVN24

Autor:kkowa/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl