Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  Miasto obniża opłaty za ogródki gastronomiczne

  TVN Warszawa | Śródmieście

  Autor:
  katke/r
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  UM WarszawaMiasto obniża opłaty za ogródki gastronomiczne

  Do tej pory o połowę, teraz o 75 procent. Zgodnie z uchwałą warszawskich radnych o tyle miasto obniża opłaty za ogródki gastronomiczne.

  Jak wskazuje stołeczny ratusz, epidemia wywołana przez koronawirusa znacznie obciążyła restauratorów. W obecnej sytuacji muszą mierzyć się z kosztami, które przy niższych niż do tej pory obrotach są ogromnym obciążeniem. "W maju z inicjatywy prezydenta Rafała Trzaskowskiego opłaty za zajęcie pasa drogowego m.in. pod ogródki gastronomiczne zostały obniżone o połowę. Zdajemy sobie sprawę, że przedsiębiorcy są obciążeni wieloma innymi kosztami, a pomoc rządowa często bywa niewystarczająca, dlatego zdecydowaliśmy o kolejnej bonifikacie, która będzie wynosiła 75 procent" - przekazano w komunikacie.

  Ratusz dodał też, że do tej pory do Zarządu Dróg Miejskich wpłynęło 36 wniosków dotyczących obniżenia czynszu dzierżawnego za zajęcie pasa drogowego pod obiekty związane z funkcją drogi i około 40 wniosków dotyczących handlu.

  "Szacujemy, że przedsiębiorcy dzięki 75-procentowej bonifikacie zaoszczędzą około 1,2 mln złotych" - ocenili urzędnicy.

  Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy o wnioskach o wsparcie dla przedsiębiorców:

  Dziennie wpływa cztery tysiące wniosków

  Autor:katke/r

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa