Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

TVN Warszawa | Śródmieście

Aleja Szucha do zmiany. Ma nawiązywać do Ujazdowskich

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Aleja Szucha przejdzie zmiany

Jeszcze w tym roku w al. Szucha ma pojawić się nowe oświetlenie i zieleń. Zarząd Dróg Miejskich chce, by aleja charakterem nawiązywał do pobliskich Alej Ujazdowskich.

Na całej długości alei od placu Unii Lubelskiej do pl. Na Rozdrożu mają pojawić się latarnie typu pastorał warszawski z 1923 roku. Łącznie ma ich być 44.

"Choć mają zabytkowy wygląd, to będą wyposażone w nowoczesne i energooszczędne oprawy ledowe. Są one wykonane z wysokogatunkowych rur stalowych i zdobione stylizowanymi odlewami żeliwnymi, w postaci przewiązek" – podaje ZDM.

Krzewy i byliny

Drogowcy czekają na zatwierdzenie projektu przez Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego w ratuszu. ZDM chce również nasadzić nową zieleń w alei Szucha. Właśnie otworzyli oferty w przetargu na wykonanie prac.

"Zamiast słupków blokujących, po wschodniej stronie mają pojawić się krzewy i byliny. W sumie ma być ich ponad 3 tys. Do postępowania zgłosiło się 6 firm. Ich oferty mieszczą się w przedziale od 344 tys. do 485 tys. zł brutto. Teraz oferty będą przez nas analizowane" – podaje ZDM.

Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

Pisaliśmy również o zamknięciu ścieżki rowerowej na Puławskiej:

Ścieżka rowerowa na Puławskiej

Ścieżka rowerowa na PuławskiejMateusz Szmelter /tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:ran

Źródło zdjęcia głównego: ZDM