Śródmieście

Śródmieście

Rusza "Plac Zabaw", czyli klub pod gołym niebem

Noc Muzeów na stałe wpisała się w nasze kalendarze. W tym roku nie warto jednak kończyć jej zbyt wcześnie. Na Agrykoli czeka nas huczne afterparty, czyli otwarcie wakacyjnego klubu plenerowego "Plac Zabaw".

Warszawa jak Oxford. Uniwersytet się modernizuje

Kolejny zaniedbany budynek w kampusie głównym Uniwersytetu Warszawskiego wypięknieje. Rozstrzygnięto właśnie konkurs na projekt rewitalizacji tzw. Akademii Medycznej. Budynek w kampusie głównym zaadaptuje na swoje potrzeby Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych.

Tablica ze Smoleńska trafiła do Bazyliki św. Krzyża

Tablica upamiętniająca ofiary katastrofy smoleńskiej, którą Rosjanie usunęli z miejsca tragedii w przeddzień obchodów pierwszej rocznicy tego wydarzenia, trafiła do Bazyliki św. Krzyża w Warszawie. Zdjęcia z tej uroczystości przesłał na Kontakt24 internauta WRA.

Rekordowe koncerty w Pawilonach

- Chcemy, żeby Warszawa żyła nocą, żyła tak, jak żyją inne europejskie miasta - mówi Piotr Zaborowski z inicjatywy "Obudź Warszawę", która organizuje pierwsze Święto Pawilonów przy Nowym Świecie. Możliwe, że ostatnie.

Parada Równości: sprzed sejmu na Bankowy

Znamy już ostateczną trasę Parady Równości, która 11 czerwca przejdzie przez Warszawę. Ma być nie tylko świętem tolerancji, ale także wydarzeniem artystycznym i okazją do spotkania środowisk LGBT.

Muzeum Wojska chce wchłonąć Muzeum Historii Polski

Szef Muzeum Wojska Polskiego prof. Janusz Cisek zaproponował utworzenie w Cytadeli Warszawskiej Muzeum Oręża i Dziejów Polskich, łączącego jego placówkę z Muzeum Historii Polski - informuje PAP. Zdaniem dyrektora MHP Roberta Kostro propozycja Ciska jest niepoważna. Minister kultury też jest na "nie".

Zobacz żywy mural: ruchomą mapę nieba

Centrum Nauki Kopernik szykuje się na otwarcie nowoczesnego planetarium. Już zakończyła się instalacja oryginalnego muralu, który będzie nas prowadził do nowego pomieszczenia. – To pierwszy taki projekt w Europie – zapowiada Katarzyna Nowicka z CNK.

Plac dla legendarnego piłkarza

Rosną szansę na upamiętnienie piłkarskiej legendy Czarnych Koszul - Władysława Szczepaniaka. Pomysł nazwania jego imieniem placu na powstającym osiedlu przy ul. Inflanckiej poparli eksperci i radni miejscy.

Jerozolimskie z widokiem na palmy

Palma z ronda de Gaulle'a doczekała się następczyń. W Alejach Jerozolimskich pojawiły się kolejne, mniejsze drzewka. Można je obejrzeć również pod pomnikiem Kopernika. Promują starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.

Port Czerniakowski zabytkiem. A Ratusz chce budować

Pod znakiem zapytania stanęła przebudowa Portu Czerniakowskiego. Wszystko dlatego, że wojewódzka konserwator tuż przed dymisją postanowiła wpisać go na listę zabytków. - Chronić trawę, na której nic nie ma? Odwołamy się - zapowiada na łamach "Gazety Stołecznej" miejski pełnomocnik ds. Wisły.

Od Mieszka po Wałęsę. Takie będzie nowe muzeum

Kluczowym hasłem będzie "wolność". Ale na przestrzeni siedmiu tysięcy metrów kwadratowych znajdzie się miejsce na całą tysiącletnią historię Polski: od Mieszka I po Lecha Wałęsę. Poczujemy ją dzięki multimediom. Muzeum Historii Polski ogłosiło w środę konkurs na koncepcję plastyczną ekspozycji. Kiedy stanie sam budynek? Nie wiadomo...

Warszawa przyszłości w BUW

126 projektów najważniejszych warszawskich pracowni architektonicznych, a wśród nich największe, najciekawsze, a czasami najbardziej kontrowersyjne. Jeśli chcesz zobaczyć jak może wyglądać Warszawa przyszłości musisz odwiedzić wystawę, którą od czwartku można zwiedzać w BUW-ie.

W czerwcu zamkną Świętokrzyską?

Nawet w połowie czerwca budowniczowie II linii metra mogą zmknąć ul. Świętokrzyską - donosi "Gazeta Stołeczna". Taki scenariusz sprawdzi się, ale tylko, jeśli wojewoda szybko wyda pozwolenia na budowę trzech stacji: Rondo ONZ, Świętokrzyska i Nowy Świat.

"Szalona ekipa" testuje most Poniatowskiego

Torami tramwajowymi, jezdnią pod prąd, chodnikiem na złamanie karku. Szalony Wózkowicz wraz z SISKOM udowodnił, że punkt przesiadkowy na Pradze jest kompletnie niedostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jeśli osoba z wózkiem lub na wózku go pokona i chce podróżować dalej, czeka na nią kolejna przeszkoda: most Poniatowskiego... Zobacz film z wyjątkowego spaceru.

Wojna na okrzyki przed Pałacem Prezydenckim

Zwolennicy Jarosława Kaczyńskiego i Janusza Palikota zmierzyli się przed Pałacem Prezydenckim - głównie na decybele i banery. Ci pierwsi śpiewali "Boże coś Polskę", a drudzy - puszczali "Kaczuszki" i "Barbrę Streisand". - Kłamstwo i krzyki nie zwyciężą - mówił Jarosław Kaczyński.

Książki z Indii i Tajwanu w Pałacu Kultury

569 wystawców z 14 krajów weźmie udział w rozpoczynających się w czwartek II Warszawskich Targach Książki, które odbywać się będą od 12 do 15 maja w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki.

Pyłki zatrzymały multimedialne fontanny

Dwa dni po wielkim otwarciu multimedialne fontanny na podzamczu już nie działały. Powód? Pyłki z pobliskich drzew zatkały filtry - informuje "Gazeta Stołeczna".

Ostatnie dni bunkra na placu Zbawiciela

To ostatnie dni, żeby zobaczyć odkryty niedawno na pl. Zbawiciela poniemiecki bunkier w jego naturalnym otoczeniu. Tramwaje Warszawskie przygotowują się do wydobycia i transportu schronu. - To potężna operacja logistyczna - podkreśla rzecznik firmy.

6 kolizji i wypadek o poranku

Pomimo ładnej pogody dzisiejszy poranek na warszawskich drogach nie należy do najbezpieczniejszych. Do godziny 8.00 doszło już do 6 kolizji i jednego wypadku.

Układają nawierzchnię na Jerozolimskich

Chociaż awaria wodociągowa została naprawiona wcześniej, pozostało jeszcze ułożenie nawierzchni. Robotnicy w poniedziałek wieczorem zajęli dwa pasy Alej Jerozolimskich na wysokości Muzeum Narodowego - informuje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl.

Zatapiany skarbiec: miejska legenda z Bielańskiej

Na gruzach dawnego Banku Polskiego we wtorek developer wmuruje kamień węgielny pod budowę biurowca Senator. Pozostałości niemal stuletniego gmachu zostaną częściowo wkomponowane w nowy budynek. Chodzi między innymi o bramę wejściową do skarbca wraz z dwoma tajemniczymi kominami, które - według niektórych - mogły służyć niekoniecznie do wentylacji...

Ściął latarnię na Wisłostradzie

- Kierowca vana ściął latarnię na Wisłostradzie. Ranny trafił do szpitala - relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl - Dwa pasy ruchu są zablokowane w stronę Wilanowa - dodaje.

Bunkier już odkopany

Odkopany w czasie remontu na placu Zbawiciela poniemiecki schron jest już gotowy do transportu. Wciąż jednak nie wiadomo, gdzie i kiedy zostanie przewieziony. Najnowsze zdjęcia znaleziska opublikował właśnie TO 3, Reporter 24.

Al. Niepodległości: wróciły tramwaje, korki zostały

Trąbienie, nerwy i korki - tak wyglądała rano sytuacja w al. Niepodległości. Właśnie zakończył się uciążliwy remont torowiska. Za to wciąż trwa przebudowa magistrali wodociągowej. Zamknięty jest m.in.: zjazd z al. Armii Ludowej w al. Niepodległości w kierunku centrum.

Wybierz kolor mostu Średnicowego

Niebieski, fioletowy, a może czerwony? Urzędnicy zastanawiają się, jak pomalować dekorację, która ozdobi most Średnicowy, żeby nie straszył wyglądem na Euro 2012. Pomóc mają warszawiacy – każdy będzie mógł zagłosować na swój ulubiony kolor.