Śródmieście

Śródmieście

Dwa ataki na przypadkowe osoby. Bicie metalową pałką, kopniaki, kradzież

W poniedziałek wieczorem trzech mężczyzn napadło na siedzącą na przystanku parę. Potem zaatakowali przypadkowego przechodnia. Swoje ofiary kopali. Jeden z napastników zadawał ciosy metalową pałką. Na końcu ofiary zostały okradzione. Sebastian K., Tomasz W. i Hubert S. trafili do aresztu. Grozi im do 12 lat więzienia.

Zamknęli Waryńskiego i Polną. Rusztowanie mogło runąć

Zakończyła się akcja straży pożarnej u zbiegu Polnej i Waryńskiego. Pod wpływem wiatru odchyliło się tam rusztowanie przy budynku. - Grozi to zawaleniem konstrukcji. Policja zablokowała obie ulice. Zrobił się ogromny korek - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński.

Kontrolował kierowców. Sam wydmuchał dwa promile

Ponad dwa promile alkoholu miał pracownik Miejskich Zakładów Autobusowych, który kontrolował trzeźwość kierowców autobusów wyjeżdżających z pętli przy Dworcu Centralnym. Policja ukarała mężczyznę 200-złotowym mandatem.

"Obawiam się, że rozebrana Rotunda będzie długo straszyć"

Dopiero co został wojewódzkim konserwatorem zabytków, a już musi decydować o losach jednego z najbardziej charakterystycznych budynków stolicy. Zapytaliśmy prof. Jakuba Lewickiego, co należy ocalić z dawnej Rotundy i czy grozi nam, że jej szkielet będzie latami straszył w centrum.

"Nie żałuję, że wstrzymałem rozbiórkę Rotundy"

Gdy wstrzymał rozbiórkę Rotundy, jedni go chwalili, inni nie szczędzili krytyki. Po decyzji stołecznego konserwatora zabytków efekt jest taki, że w centrum miasta straszy szkielet. Zapytaliśmy Michała Krasuckiego, czy żałuje swojej decyzji i na jakim etapie są rozmowy o losach budynku.

Alkohol na bulwarach. Sądy będą uniewinniać?

- Sądy orzekające w podobnych sprawach będą się tym orzeczeniem posługiwać i będą je wykorzystywać. W mojej ocenie dla uniewinnienia osób, które to przysłowiowe piwo będą na bulwarach piły - powiedziała w programie "Wstajesz i Wiesz" mecenas Marita Dybkowska-Dubois.

Klaudia na mecie powiedziała "tak"

Nie tylko zwycięzcy tegorocznego Półmaratonu Warszawskiego byli szczęśliwi po skończonym biegu. Na jedną z uczestniczek na mecie czekał chłopak z zaręczynowym pierścionkiem. Klaudia powiedziała: tak!

17 abonamentów na jeden adres

Ministerstwo Rozwoju zaproponowało niedawno, żeby godzina parkowania w centrum miast kosztowała 9 złotych, czyli 3 razy więcej niż obecnie. Być może, zamiast tak radykalnych podwyżek, radni powinni wziąć się za oszustów, którzy handlują fikcyjnymi meldunkami i wykupują abonamenty dla osób, które w centrum nie mieszkają. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Kryptonim: "Meksyk II". 74. rocznica Akcji pod Arsenałem

74 lata temu, 26 marca 1943 r. u zbiegu ulic Długiej i Bielańskiej w Warszawie w pobliżu budynku Arsenału członkowie Grup Szturmowych Szarych Szeregów, pod dowództwem Stanisława Broniewskiego "Orszy", dokonali udanej akcji odbicia z rąk Gestapo Janka Bytnara "Rudego".

Protest przed ministerstwem. "Oponowali" przeciwko reformie

Natychmiastowego zatrzymania reformy edukacji żądali rodzice i nauczyciele, którzy w sobotę demonstrowali przed Ministerstwem Edukacji Narodowej pod hasłem "Protest 100 opon". Przyniesione przed MEN opony - jak mówiono - są znakiem ostrzegawczym dla minister Anny Zalewskiej.

Demonstracje w centrum. Bedą utrudnienia

"Marsz dla Europy" i "Stop Bankokracji" – pod takimi hasłem odbędą się dwa duże protesty w sobotę. Manifestację zaplanowano też przed Ministerstwem Edukacji Narodowej. To oznacza utrudnienia dla warszawiaków, głównie w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Feeria syren nad Wisłą. Zwodnicze istoty wróciły

Blisko 150 prac artystów polskich i zagranicznych znalazło się na wystawie "Syrena herbem twym zwodnicza". Ekspozycja otwiera nowy pawilon Muzeum Sztuki Nowoczesnej nad Wisłą i - jak wskazuje tytuł - jest poświęcona symbolowi Warszawy, jego ewolucji i dzisiejszym interpretacjom.