W garażu miał 11 silników i osiem skrzyń biegów. Usłyszał zarzuty paserstwa

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Części znalezione w garażu 36-latka

Stołeczni policjanci, przy wsparciu strażników granicznych, odnaleźli w garażu w okolicach Jabłonny skrzynie biegów i silniki wymontowane z aut. 36-letni mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa.

Joanna Węgrzyniak, rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII, poinformowała, że policjanci z grupy "Kobra" zdobyli informację na temat mężczyzny, który w garażu może ukrywać "pochodzące z demontażu skradzionych samochodów podzespoły w postaci między innymi skrzyń biegów, czy silników".

- Funkcjonariusze natychmiast poszerzyli swoją wiedzę, dokonali niezbędnych sprawdzeń i na tej podstawie zaplanowali dalsze działania. We współpracy ze strażnikami granicznymi z placówki w Terespolu, którzy posiadają specjalistyczną wiedzę i kwalifikacje z zakresu badań mechanoskopijnych i oznaczeń identyfikacyjnych pojazdów, podjęli kontrolę garażu w okolicach miejscowości Jabłonna należącego do 36-latka - opisała Węgrzyniak.

Jak wymieniła, znaleźli tam "11 silników, osiem skrzyń biegów i 10 modułów elektronicznych". - Spośród tych części specjaliści ze Straży Granicznej od razu wskazali te pochodzące z kradzionych samochodów. Były to dwa moduły elektroniczne od audi oraz silnik i skrzynia biegów od mercedesów. 36-letni mężczyzna został zatrzymany - podała policjantka.

Zaznaczyła, że śledczy z wydziału do walki z przestępczością samochodową na podstawie zgromadzonych dowodów przedstawili 36-latkowi cztery zarzuty paserstwa.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

Informowaliśmy także o kradzieży saszetki z gotówką z samochodu kuriera:

Mokotów, Ursynów. Zatrzymano dwie osoby w sprawie kradzieży 15 tys. zł (materiał z 12.05.2022)
Mokotów, Ursynów. Zatrzymano dwie osoby w sprawie kradzieży 15 tys. zł.Kierowca furgonetki wypakowywał towar, wtedy z jego kabiny zniknęła saszetka, w której znajdowało się 15 tysięcy złotych. Według policji wszystkie ślady w tej sprawie prowadzą do pary mieszkającej na Ursynowie. 39-latek i jego partnerka już usłyszeli zarzuty.

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KRP VII

Pozostałe wiadomości