Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Praga Południe

Praga Południe

- Czy drzewo w al. Zielenieckiej tuż przy torach tramwajowych wyrosło w nocy? - pyta Bogdan_Fotograf, reporter Kontaktu 24 i przesyła zdjęcie tego niecodziennego widoku.

Jest puszysta i brązowa, a zwinięta w kłębek mieści się w czapce strażnika. Nie chodzi jednak o kotkę, tylko o... wydrę. Taką właśnie podopieczną zajął się ekopatrol, zanim przewiózł ją do specjalnego ośrodka.

Opóźnia się wprowadzonie nowej organizacji ruchu na rondzie Waszyngtona. - Na opóźnienie wpłynęło wiele czynników, przede wszystkim czekaliśmy na podwykonawcę, który przebuduje w tym miejscu sygnalizację świetlną - wyjaśnia Krzysztof Niedzielski z PRG Metro, wykonawcy przebudowy trasy tramwajowej.

Ponad 400 drzew, 83 tysiące krzewów oraz 75 tysięcy bylin i krzewinek rożnego rodzaju ozdobi okolice Stadionu Narodowego. Kończy się właśnie nasadzanie roślin i zakładanie trawników.

Kolejny wypadek w piątkowy poranek. Po godzinie 9.00 na skrzyżowaniu ulic Ostrobramskiej i Fieldorfa zderzył się samochód osobowy z dostawczym. Były duże utrudnienia.

Mam wrażenie, że im bliżej do otwarcia nowego stadionu, tym czulej warszawiacy wspominają stary. Ale budowniczowie Narodowego pozostawili wiele pamiątek. W nowej konstrukcji kryją się pozostałości stadionu X-lecia. Zapraszam na spacer ich śladem.

Groźnie wyglądająca kolizja na skrzyżowaniu ulic Fieldorfa i Perkuna. Jedno z aut dachowało.

Kierowca przewozu osób chcąc uniknąć zderzenia z innym pojazdem wjechał w barierki na skrzyżowaniu ul. Zamoyskiego i al. Zielenieckiej.

Dwoje dzieci oraz ich matka zostali ranni w wypadku na wjeździe z ul. Płowieckiej na Trasę Siekierkowską. Około godziny później na tej samej estakadzie doszło do kolizji 4 samochodów osobowych. Przez ponad 2 godziny na Trasie Siekierkowskiej były bardzo duże utrudnienia w kierunku Mokotowa.

Operator miejskiego monitoringu z Pragi Południe na przystanku autobusowym przy skrzyżowaniu Ostrobramskiej z Grenadierów zauważył rozbój. Policjanci w kilka minut zatrzymali napastników. Dwóch 18-latków trafiło do policyjnego aresztu. Grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było najprawdopodobniej przyczyną wypadku, do którego doszło po 13.00 na skrzyżowaniu ulic Fieldorfa i ul. Nowaka-Jeziorańskiego.

To będzie jedna z najbardziej uciążliwych inwestycji tego roku. Pod koniec lipca ma ruszyć remont mostu Łazienkowskiego. Jedna z nitek przeprawy będzie zamknięta prawdopodobnie na cały sierpień, remontu drugiej możemy się spodziewać za rok.