Praga Południe

Praga Południe

2 166 wniosków zgłosili mieszkańcy stolicy do budżetu obywatelskiego na 2020 r. Spośród nich 199 to tzw. projekty ogólnomiejskie, które obejmują kilka dzielnic lub całe miasto. Najwięcej projektów dzielnicowych zgłoszono dla Ursynowa, Pragi Południe i Białołęki.

W środowy poranek strażnicy miejscy z Eko Patrolu wypuścili na wolność ostatnie ptaki, które zostały podtrute w październiku na Mokotowie. Zwierzęta do tej pory leczone były w Ptasim Azylu.

Ponad 200 przejść do końca 2019 roku ma zyskać lepsze oświetlenie. To największy ze wszystkich dotychczasowych przetargów tego typu. Według ratusza ma poprawić bezpieczeństwo pieszych. To właśnie oni najczęściej giną w wypadkach drogowych w Warszawie.

W niedzielę w Warszawie realizowane były zdjęcia do filmu "Kurier" w reżyserii Władysława Pasikowskiego, opowiadającego o Janie Nowaku-Jeziorańskim. W związku z pracą filmowców na kilkanaście godzin został wyłączony z ruchu most Poniatowskiego.

Pechowy poranek dla pasażerów tramwajów z Grochowa. 26-tka zgubiła koło na rondzie Wiatraczna. Były duże utrudnienia, bo skład zablokował przejazd.

Przed końcem meczu na Stadionie Narodowym zamknięty został most Poniatowskiego. Wcześniej z ruchu wyłączony był obszar Saskiej Kępy, a od rana nieprzejezdne były Francuska, Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście. Ratusz wprowadził serię zmian w komunikacji w związku z finałem Ligi Europy.

W piątek o godzinie 18, w czasie wyjazdów warszawiaków na groby bliskich, na ulice stolicy wyjedzie rowerowa Masa Krytyczna. Czy przejazd jednośladów jeszcze bardziej utrudni życie kierowcom? – Zaprojektowaliśmy trasę tak, by zminimalizować utrudnienia – zapewniają organizatorzy.