Przygotuj się na:

ZWĘŻENIE TUNELU PRZY DWORCU ZACHODNIM

Od piątku 9 kwietnia kierowcy skręcający w lewo, z Alei Jerozolimskich w stronę Żoliborza, nie przejadą środkowym pasem tunelu alei Prymasa Tysiąclecia. W związku z pracami na Dworcu Zachodnim, w najbliższy weekend nie będą też jeździć pociągi WKD. Zastąpią je autobusy.

Praga Południe

Praga Południe

Tysiąc flag z logiem UEFA, wielkoformatowe reklamy, oklejone wiaty przystankowe z symbolami Mistrzostw Europy - rozpoczyna się wielkie oklejanie miasta na Euro 2012. "Warszawa przygotowała szereg elementów wizualnych, które będą cieszyć oko mieszkańców oraz gości przybywających na turniej do stolicy" – czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Zderzenie karawanu i samochodu osobowego na plac uSzembeka - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. - Jedna osoba została ranna- dodaje.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego mają w poniedziałek ręce pełne roboty. Od rana doszło do kilkudziesięciu wypadków i kolizji. Na skrzyżowaniu Osowskiej i Garwolińskiej renault zderzyło się z fiatem.

5 meczów, 900 wolontariuszy, przepustki dla mieszkańców, zmiany w komunikacji i czasowe wyłączanie ulic - Mistrzostwa Europy w piłce nożnej zbliżają się wielkimi krokami. Ratusz rozpoczął właśnie kampanię, która ma przygotować nas do utrudnień.

Jeszcze tylko wymalować linie, ustawić bramki i już można grać. Stadion Narodowy jest już niemal gotowy do środowego meczu Polska–Portugalia. Dziś po południu zawodnicy obu drużyn po raz pierwszy będą mogli wejść na nową murawę.

Jakub G. prowadził samochód, pomimo że nie może jeździć nawet rowerem. Do tego miał przy sobie skradzionego w Wesołej iPada. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Gdyby nie został złapany, wolnością cieszyłby się niewiele dłużej. Za wcześniejsze przestępstwa miał trafić za kratki 28 lutego.

Ponad 200 rekonstruktorów w strojach z czasów Królestwa Polskiego, 7 armat , 40 koni i artyleria z wyrzutanią rakietową. To wszystko będzie można zobaczyć w sobotę na Pradze Południe podczas rekonstrukacji najkrwawszej bitwy powstania listopadowego.

To ma być rok zakończenia wielu ważnych inwestycji, m.in.: mostu Północnego, tras ekspresowych, łącznika kolejowego na Okęcie. – Chcemy zdążyć przed Euro – zapowiadają urzędnicy. Zanim jednak w Warszawie rozpocznie się piłkarskie święto, mieszkańcy będą musieli radzić sobie z wieloma utrudnieniami.

Stadion miał być gotowy w czerwcu 2011 roku. Uroczyste otwarcie planowano latem, ale udało się dopiero zimą. Lista imprez, które trzeba było odwołać, stale się wydłuża. Najpierw odwołano pokaz motocyklowy Red Bull X-Fighters, mecz Polska - Niemcy rozegrano w Gdańsku, a wreszcie mecz o Superpuchar - przypomina Maciej Sokołowski, reporter TVN24.

Były szef NCS - Rafał Kapler z gigantycznej premii za wybudowanie Stadionu Narodowego nie zrezygnuje, choć jak mówił w TVN24 "nie weźmie 570 tys. złotych". Ile? Tego nie powiedział. Za to kilkukrotnie przypomniał, że przechodząc do NCS, zgodził się na "dwukrotnie niższe wynagrodzenie", niż w poprzedniej pracy. - Koledzy mówili: Kapler zwariował - wspominał. Niższe, czyli 26 tys. złotych miesięcznie.

- Panie Darku, może pan pomoże pani minister w tej rozgrzewce? - zawołał do Dariusza Dziekanowskiego jeden z urzędników uczestniczących w organizacji dzisiejszego biegu wokół Stadionu Narodowego. Po rozruszaniu mięśni były piłkarz i minister sportu Joanna Mucha, ruszyli wokół areny otwarcia Euro 2012. To jednak dopiero początek - szefowa resortu sportu chce, by biegi odbywały się 12-go każdego miesiąca.