Przechytrzyła oszusta. Był pewien, że łatwo odbierze pieniądze i wpadł w zasadzkę

Oszustki zabrały około 50 tysięcy złotych (zdjęcie ilustracyjne)
Mazowiecka policja o oszustwach "na wnuczka" i "na policjanta"
Źródło: Mazowiecka policja
Odebrała telefon od "córki", która "spowodowała wypadek". Potem rozmawiała z "policjantem". Zorientowała się, że ktoś chce ją oszukać. Wszystko zgłosiła prawdziwym policjantom, a ci zatrzymali oszusta.

"Kilka dni temu do mieszkanki Mińska Mazowieckiego zatelefonowała kobieta, podająca się za jej córkę. Twierdziła, że spowodowała wypadek samochodowy i przekazała telefon mężczyźnie, który informował, że jest policjantem. Przekonywał on kobietę, że jej córka może uniknąć więzienia, jeśli przekaże mu pieniądze" - podali w komunikacie policjanci z Mińska Mazowieckiego.  

Powiadomiła prawdziwych policjantów

Kobieta przypuszczała, że coś jest nie tak i poinformowała o wszystkim policję. Oszust przez cały czas instruował ją, co ma robić. Przekazał też w jaki sposób ma przygotować paczkę z pieniędzmi i polecił, by ją na trawnik. Tak zrobiła, ale na miejscu czekali też już policjanci. Błyskawicznie zareagowali i zatrzymali mężczyznę.

Grozi mu osiem lat więzienia.

Policja ostrzega przed oszustwami "na wnuczka" i "na policjanta"
Policja ostrzega przed oszustwami "na wnuczka" i "na policjanta"
Źródło: KRP V

PRZECZYTAJ: "Magicy" w akcji, ich ofiarami byli kasjerzy w centrum handlowym.

Nie daj się oszukać

Policjanci nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy też nie proszą o przekazywanie pieniędzy nieznanym osobom, nie proszą o dane kont bankowych. Aby nie stać się ofiarą takiego przestępstwa nigdy nie podawaj przez telefon swoich danych. Nie informuj, czy posiadasz gotówkę w miejscu zamieszkania, a także w jakich bankach i na jakich lokatach gromadzisz oszczędności. Nie ufaj nieznanym rozmówcom. Pod żadnym pozorem nie pobieraj gotówki i nie przekazuj jej rzekomym policjantom. Przestępcy cały czas modyfikują swoje metody, aby zdobyć nasze pieniądze. Ofiarami oszustów padają nie tylko seniorzy, ale też osoby w średnim wieku. Pamiętajmy, aby nigdy nie przekazywać haseł, kodów i innych informacji dostępowych do naszych kont bankowych! Zachowajmy czujność i rozwagę. Pamiętajmy, że przez telefon każdy może podać się za policjanta, pracownika banku lub krewnego! We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy przerwać rozmowę i niezwłocznie skontaktować się z Policją telefonując po numer alarmowy 112.
policja

ZOBACZ TAKŻE: Policja rozbiła "mafię wnuczkową".

Policja rozbiła grupę wyłudzającą pieniądze od seniorów
Policja rozbiła grupę wyłudzającą pieniądze od seniorów
Źródło: Policja Małopolska
Czytaj także: