Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Ratusz poinformował, że w najbliższą sobotę zostaną wymienione rozjazdy na pętli tramwajowej Kawęczyńska-Bazylika. Ponadto w weekend kontynuowane będą prace na ul. Posag 7 Panien, a w poniedziałek rozpocznie się remont ul. Kobiałka na Białołęce.

Skokowy wzrost liczby zakażeń na Mazowszu i w Warszawie

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
"O wiele większe szanse na to, że nie będzie lockdownu całkowitego będą wtedy, kiedy służba zdrowia będzie wydolna"TVN24
wideo 2/3
TVN24"O wiele większe szanse na to, że nie będzie lockdownu całkowitego będą wtedy, kiedy służba zdrowia będzie wydolna"

Od kilku dni na Mazowszu odnotowuje się znaczne wzrosty liczby zakażeń koronawisruem. Tylu, co we wtorek, nie było jeszcze nigdy. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że dobowy przyrost wyniósł ponad 3500.

O nowych potwierdzonych przypadkach COVID-19 Ministerstwo Zdrowia poinformowało w porannym komunikacie.

"Mamy 16 300 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (3529), małopolskiego (1884), wielkopolskiego (1577) (...)" - przekazał resort zdrowia na Twitterze.

Największa do tej pory liczba zakażeń na Mazowszu

3529 - tylu przypadków w skali doby w województwie mazowieckim nie odnotowano od początku pandemii. W poniedziałek przybyło ich prawie dwa tysiące mniej - 1654.

Sytuacja była dynamiczna od połowy października, kiedy dziennie przybywało po tysiąc nowych przypadków. 23 i 24 października odnotowano ich ponad dwa tysiące.

Koronawirus w Warszawie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny przekazał także najnowsze dane dla Warszawy. W ciągu ostatniej doby w Warszawie potwierdzono 937 przypadków. To o ponad 200 więcej niż w poniedziałek i najwięcej od początku pandemii.

W sumie od początku pandemii w Warszawie potwierdzono 16318 zakażeń koronawirusem.

PPIS podał, że do tej pory z powodu COVID-19 zmarło  175 osób, z czego trzy w ciągu ostatniej doby.

Z kolei ozdrowieńców jest łącznie 5773, a 400 takich pacjentów przybyło od wczoraj. 

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN