Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Kot dwa dni siedział w rurze. Żeby go wyciągnąć, musieli skuć ścianę

TVN Warszawa | Ochota

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Straż Miejska w WarszawieKot dwa dni siedział w rurze odprowadzającej deszczówkę

Kot wpadł do rury odprowadzającej deszczówkę przy jednym z bloków na Ochocie. Do zdarzenia doszło w długi weekend, więc zwierzak aż dwa dni czekał na pomoc. Podczas akcji wyciągania go z rury pomagało kilkanaście osób. Trzeba było skuć kawałek posadzki i ściany.

Jak ustalili wezwani przez mieszkańców strażnicy miejscy, kot wpadł do rury 5 czerwca. To właśnie tego dnia lokatorzy po raz pierwszy usłyszeli przerażające miauczenie. Niestety, ze względu na to, że administracja budynku była nieczynna nie można było dostać się do uwięzionego zwierzaka. - Uczynni sąsiedzi przez dwie doby podawali mu - spuszczając na sznurku - wodę i jedzenie - przekazał Jerzy Jabraszko ze straży miejskiej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE 

Akcja ratunkowa rozpoczęła się 7 czerwca. - Miejsce, w którym był kot, położone było na głębokości około trzech metrów, gdzie rura skręcała w stronę budynku – zaznaczył Jabraszko. Ze względu na trudny dostęp do rury, strażnicy wezwali na pomoc pracowników administracji. Akcja przebiegała równolegle w dwóch miejscach, robotnicy musieli skuwać ścianę i posadzkę w okolicy studzienki, gdzie był kot. W pomoc zaangażowali się również strażacy.

- Po skuciu posadzki w piwnicy i przecięciu rury odpływowej kot został wyciągnięty i umieszczony w transporterze Ekopatrolu – przekazał Jabraszko. Mruczek został przewieziony do schroniska "Na Paluchu", gdzie będzie czekał na swojego właściciela lub nowego opiekuna. Kot wygląda na zadbanego, jednak nie był zaczipowany.

Kilkanaście osób brało udział w akcji wyciągania kota z ruryStraż Miejska w Warszawie

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Straż Miejska w Warszawie