Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Zmiany w parku Ujazdowskim. Nowa brama otwarta dla mieszkańców

Warszawa

Brama w parku Ujazdowskim

Stara i zardzewiała brama zniknie z parku Ujazdowskiego. Zarząd Oczyszczania Miasta odnawia wejście od ulicy J. Lenona i otwiera je dla mieszkańców.

To brama prowadząca do parku od wschodniej strony przy ambasadzie Francji, wcześniej korzystały z niej jedynie służby techniczne.

"Dostawaliśmy sygnały od mieszkańców"

- Dostawaliśmy w tej sprawie sygnały od mieszkańców - mówi Zofia Kłyk rzeczniczka ZOM-u. - Już po remoncie wejście będzie dostępne również dla odwiedzających park. W nocy brama będzie zamknięta.

Zabiegi muszą być wykonane w specjalnych warunkach, dlatego starą konstrukcję przewieziono do warsztatu.

- Uszkodzone elementy naprawimy lub wymienimy - dodaje Zofia Kłyk. - Zniknie rdza i resztki starej farby. Dodatkowo konstrukcję zabezpieczymy specjalnym preparatem antykorozyjnym aby uniknąć kolejnych uszkodzeń.

Remont za 10 tys.

Remontem bramy zajmie się Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. ZOM zapłaci ok. 10 tys. zł., a prace skończą się za około dwa miesiące.

kz

Stara brama w parku Ujazdowskim | ZOM
Brama w parku Ujazdowskim