Zatrzymaj się, daj całusa i odjedź. Strefy Kiss and Ride już działają

O pilotażowych strefach
O pilotażowych strefach
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plO pilotażowych strefach

Siedem stref Kiss and Ride uruchomił Zarząd Transportu Miejskiego. Pod oznaczeniem K+R kryją się miejsca parkingowe, na których można zatrzymać się tylko na chwilę, zostawić pasażera, pożegnać z nim i odjechać.

- Strefy Kiss and Ride wpisują się w politykę miasta, jeżeli chodzi o zachęcanie podróżnych do przesiadek do komunikacji miejskiej. Są niejako uzupełnieniem oferty Park and Ride – mówił na oficjalnym otwarciu jednej z takich stref przy Dworcu Gdańskim Tomasz Wilczyński z ZTM. W tym miejscu powstały łącznie dwie. Pięć kolejnych wytyczono przy węźle Młociny, Dworcu Wileńskim, a także przy stacjach metra Kabaty, Wilanowska i Słodowiec.

Maksymalnie 2 minuty

Ich idea polega na tym, że kierowca zatrzymuje się, by pożegnać i pozostawić pasażera. Strefy K+R nie są miejscami gdzie wolno parkować – samochód może stać tu nie dłużej niż 2 minuty. Można je rozpoznać, dzięki charakterystycznemu oznakowaniu.

Jak przekonywał dyrektor ZTM Wiesław Witek, same strefy mogą wydawać się błahe, ale spełniają ważną rolę komunikacyjną. - To bardzo istotne z punktu widzenia polityki miasta. Przecież tu przyjedzie ktoś, kto dalszą podróż odbędzie metrem albo koleją, a sam samochód być może nie będzie już musiał wjechać do centrum – tłumaczył.

Wkrótce kolejne?

Teraz ZTM będzie obserwował przez kilka miesięcy, jak chętnie kierowcy korzystają z Kiss and Ride. - Wszystko na to wskazuje, że w innych miejscach Warszawy również takie strefy powstaną – zapowiedział Witek.

Dyrektor ZTM o nowych strefach
Dyrektor ZTM o nowych strefachArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Tu znajdziesz strefy Kiss and RideUrząd Miasta

ran/b

Pozostałe wiadomości