Zamykają wiadukt nad Trasą AK. Kolejne utrudnienia


Na parę miesięcy wyłączony zostanie wiadukt w ciągu ul. Mickiewicza. Zmiany w organizacji ruchu mają zacząć obowiązywać w nocy z wtorku na środę.

Jak informował urząd miasta, we wtorek 7 stycznia o godzinie 22.00 drogowcy mieli zamknąć przeprawę w ul. Mickiewicza w kierunku ul. Klaudyny. Przed godz. 23 można było jednak nadal przejechać.

Przygotowania do zamknięcia

- Wiadukt nie jest zamknięty, ale przygotowania trwają. Robotnicy przyklejają na jezdni pomarańczowe strzałki informujące o tym, że trzeba będzie zmienić pas ruchu - relacjonował przed godz. 23 Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Gdy zmiany wejdą w życie, do dyspozycji kierowców będzie jedynie wiadukt w stronę pl. Wilsona. Tam samochody poruszać się będą po jednym pasie w obu kierunkach.

To nie jedyne utrudnienia, z jakimi muszą się liczyć kierowcy. Do 12 stycznia (niedziela) w godzinach nocnych (22.00-6.00) pod wiaduktem zwężana będzie trasa AK.

Zakończenie prac na wiadukcie planowane jest na koniec września tego roku.

Na Wisłostradzie przez dwie noce

Prace będą prowadzone także na Wisłostradzie.

W nocy z wtorku na środę oraz ze środy na czwartek w godzinach 22.00 - 5.00 zwężona do jednego pasa ruchu będzie wschodnia jezdnia ul. Wybrzeże Gdyńskie (w kierunku mostu Północnego).

Do połowy stycznia

Drogowcy przygotowują się także do remontów kolejnych wiaduktów.

Od 8 do 12 stycznia (środa-niedziela) zwężone o lewe pasy ruchu będą obydwie jezdnie ul. gen. Maczka oraz ul. Powązkowskiej przed skrzyżowaniem z Trasą AK.

Natomiast od 9 do 15 stycznia (czwartek-środa) zwężone o lewe pasy ruchu będą obydwie jezdnie ul. Słowackiego przed skrzyżowaniem z Trasą AK.

Wraz z przebudową powstaną nowe węzłyUM

Wielki remont

Trasa Armii Krajowej wraz z mostem Grota-Roweckiego zostanie dostosowana do parametrów drogi ekspresowej, co oznacza, że poszerzone zostaną jezdnie główne. Będą trzy pasy ruchu, przebudowane zostaną jezdnie, wybudowane zostaną ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe.

Rozebrane i wybudowane od nowa będą 33 obiekty mostowe. Natomiast remontowanych i przebudowywanych będzie 27 obiektów, w tym kluczowy most Grota-Roweckiego, na którym powstanie 5 pasów ruchu – dwa dla ruchu tranzytowego i trzy dla ruchu lokalnego.

Wartość inwestycji wyniesie 796,3 mln złotych. Przewidywane zakończenie prac planowane jest na październik 2015 roku.

Od 9 listopada, w godzinach 6.00 – 22.00 na Trasie AK obowiązuje zakaz jazdy dla tirów.

Wielki remont rozpoczął się 19 października 2013 roku.

Zamknięte estakady
Zamknięte estakadyTomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

O inwestycji mówił w październiku 2013 roku Wiesław Witek, wówczas odpowiedzialny za koordynację inwestycji, dziś szef ZTM:

O planowanych pracach mówi Wiesław Witek z ratusza
O planowanych pracach mówi Wiesław Witek z ratuszaTVN24

su/wp/mz

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości