Zamknęli wiadukt Słowackiego na dziewięć miesięcy

Zamknięta część wiaduktu Słowackiego
Zamknięta część wiaduktu Słowackiego
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plZamknięta część wiaduktu Słowackiego

Z ruchu wyłączony został zachodni wiadukt ulicy Słowackiego, nad Trasą Armii Krajowej. Ruch w obydwu kierunkach przełożony został na wiadukt wschodni. Taka organizacja ruchu potrwa do października.

Drogowcy zamkną dla ruchu zachodni wiadukt w ciągu ulic Marymonckiej i J. Słowackiego nad Trasą Armii Krajowej (normalnie prowadzący ruch w kierunku pl. Wilsona). Ruch w obydwu kierunkach będzie się teraz odbywał wiaduktem wschodnim, na którym będą dwa pasy w kierunku Bielan oraz jeden w kierunku centrum.

Schemat zmian w związku z wyłączeniem zachodniego wiaduktu na SłowackiegoUM Warszawa

Kierowcy jadący w stronę centrum na wschodni wiadukt wjadą przez tymczasowo wytoczony pas przy skrzyżowaniu Marymonckiej z ul. S. Żeromskiego, a na właściwą jezdnię Słowackiego wrócą przez zaraz za wiaduktem jeszcze przed skrzyżowaniem z Włościańską.

Organizacja ruchu na ul. J. Słowackiego nad Trasą Armii KrajowejUM Warszawa
Organizacja ruchu na ul. Marymonckiej przy ul. S. ŻeromskiegoUM Warszawa
Organizacja ruchu na ul. J. Słowackiego przy ul. WłościańskiejUM Warszawa

Bez dwóch ślimaków

Równocześnie zamknięte dla ruchu zostaną dwa ślimaki na węźle Marymoncka: prowadzący z Trasy Armii Krajowej na ul. J. Słowackiego w kierunku centrum oraz drugi pozwalający wjechać z ul. Marymonckiej na Trasę Armii Krajowej w kierunku Mostu gen. S. Grota-Roweckiego. Drogowcy wytyczyli objazdy wyłączonych ślimaków. Ruch z Trasy AK w kierunku centrum będzie odbywał się przez skrzyżowanie z ul. W. Broniewskiego, a objazd drugiego ślimaka, do Trasy Armii Krajowej w kierunku mostu Grota zostanie poprowadzony przez ulice Włościańską i Żelazowską. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do października.

Zmiany w komunikacji

Od środy 21 stycznia zostaną wprowadzone poważne zmiany w komunikacji. Sześć linii autobusowych zostanie skierowanych na trasie objazdowe. 112, 156, N02 (w kierunku krańców CH MARKI, DW.WSCHODNI (KIJOWSKA), MARYSIN): od zjazdu z ul. J. Słowackiego na Trasę Armii Krajowej: J. Słowackiego – Włościańska – Żelazowska – al. Armii Krajowej i dalej swoimi trasami; 132, N13, N63 (w kierunku krańców METRO MARYMONT, DW.CENTRALNY): od zjazdu z Trasy Armii Krajowej w kierunku Bielan: J. Słowackiego – Żeromskiego – zawrotka na rondzie na skrzyżowaniu S. Żeromskiego/T. Duracza/A. Sacharowa – S. Żeromskiego – J. Słowackiego i dalej swoimi trasami.

Ostatni rok prac

Wielki remont Trasy AK i mostu Grota rozpoczął się 19 października 2013 roku. Kierowcy stracili możliwość przejazdu trzema zjazdami: na prawym brzegu z Tarchomina i Jagiellońskiej na most oraz na lewym - z mostu w stronę Gdańska. Największe utrudnienia są związane z wyłączeniem części mostu Grota.

Prace potrwają do jesieni 2015 roku. Najważniejsze to połączenie istniejących i projektowanych węzłów na Trasie AK: Powązkowska – Broniewskiego – Marymoncka i Wisłostrada – Modlińska, budowa i przebudowa jezdni, stworzenie ścieżek rowerowych, a także ciągów pieszych i rowerowych.

jb/r

Pozostałe wiadomości