Zamknęli Cierlicką do listopada. "Korków nie ma"

Cierlicka zamknięta
Cierlicka zamknięta
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plCierlicka zamknięta

W czwartek rano kierowcy nie przejadą już ulicą Cierlicką. Całkowicie została zamknięta do listopada na odcinku od ul. Lalki do ul. Kościuszki. Wszystko przez drugi etap remontu wiaduktu PKP.

- Pomimo wyłączenia ulicy z ruchu, nie tworzą się korki. Kierowcy wybrali najprawdopodobniej inne drogi dojazdu - relacjonował w czwartek rano Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Kolejarze raz już zamknęli

Pierwszy remont wiaduktu kolejowego odbył się w 2013 roku - wtedy kolejarze na dwa miesiące wyłączyli z ruchu ulicę Cierlicką. Wykonali jednak tylko część prac, a teraz wracają, by je kontynuować. Dla kierowców oznacza to "powtórkę z rozrywki".

W nocy z środy na czwartek ulica na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Lalki zostanie ponownie zamknięta (w obu kierunkach), a kierowcy pojadą objazdami.

Jak informuje ratusz, objazd poprowadzony zostanie: ul. Traktorzystów do al. 4 Czerwca 1989 r (dawna Nowolazurowa) oraz ulicami Poczty Gdańskiej, Dzieci Warszawy i Tadeusza Kościuszki lub bezpośrednio do ul. Ryżowej.

Objazd zamkniętej ulicyUM

Autobusy na objazdy

Ze zmianami muszą liczyć się także pasażerowie komunikacji miejskiej. Podczas prac linie autobusowe 177, 187 i N85 zostały skierowane na trasy objazdowe, natomiast kursowanie 401, 517 i N35 skrócono do stacji kolejowej w Ursusie.

Zmieniły się także rozkłady jazdy tych linii autobusowych.

Uruchomiono też specjalną linię Z-7, kursującą na trasie: URSUS-NIEDŹWIADEK– SKŁADKOWSKIEGO.

Część przystanków zawieszono: MALINOWA 02 i 04, POSAG 7 PANIEN 03, LALKI 03, CZERWONA DROGA 0.

Drugi etap

Utrudnienia w Ursusie wynikają z remontu wiaduktu kolejowego dla pociągów dalekobieżnych. Jak tłumaczył w lutym tego roku Maciej Dutkiewicz, rzecznik PKP PLK, prace trzeba było podzielić na etapy, gdyż nie można było wyłączyć wszystkich torów z użytkowania. W listopadzie jednak o tym nie wspominał.

Podczas pierwszego wyłączenia kolejarze przebudowali konstrukcję kolejową wiaduktu wraz z podporami. - W sierpniu będziemy wykonywać modernizację ścian oporowych oraz przęseł pod torem w kierunku Grodziska Mazowieckiego. Obiekt otrzyma również nowy system odwodnieniowy - powiedział w lutym rzecznik.

Kolejarze przymierzają się także do przebudowy drugiego wiaduktu nad ulicą - dla linii podmiejskich. Na razie jednak inwestycja jest na etapie projektowania.

Szybciej do Łodzi

Odcinek Warszawa Zachodnia - Grodzisk Mazowiecki ma zostać przebudowany do końca 2014 roku. Prace przy wiadukcie są częścią modernizacji linii kolejowej Warszawa - Łódź na odcinku Warszawa Zachodnia - Skierniewice (Miedniewice), który ma być zakończony w połowie 2015 roku. Koszt modernizacji tego odcinka wynosi ponad miliard złotych.

Pociągi będą mogły poruszać się z prędkością 160 km/h, co pozwoli dostać się ze stolicy do Łodzi nawet w 70 minut.

Prace na wiadukcie w listopadzie 2013:

su/ran

Cierlicka zamknięta
Cierlicka zamkniętaTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Pozostałe wiadomości