Zamkną stację Świętokrzyska, ale wciąż nie wiedzą kiedy

Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plStacja Świętokrzyska

Wciąż nie wiadomo, w które majowe weekendy stacja Świętokrzyska zostanie wyłączona z ruchu. Rzecznicy ZTM, Metra i wykonawcy II linii podają różne terminy.

O tym, że pasażerowie metra będą musieli liczyć się z utrudnieniami, poinformowaliśmy pod koniec kwietnia. Wtedy Metro Warszawskie zapowiedziało, że podczas dwóch z trzech weekendów majowych (10, 17 lub 24) stacja Świętokrzyska zostanie wyłączona z ruchu.

Nie wiadomo kiedy

Okazuje się, że nadal nie wiadomo, w które weekendy stacja zostanie wyłączona dla pasażerów.

- My jesteśmy już gotowi, ale to, kiedy stacja zostanie zamknięta, zależy od Metra Warszawskiego- poinformował w rozmowie z tvnwarszawa.pl Mateusz Witczyński, rzecznik spółki AGP Metro Polska. - Najprawdopodobniej będzie to ten weekend i za dwa tygodnie - dodaje.

Po szczegółowe informacje odsyła jednak do rzecznika Metra Warszawskiego. Ten jednak czeka na decyzję Zarządu Transportu Miejskiego. - Nie mam na razie żadnych informacji, ale wiem, że będę miał je od razu, jak tylko zapadnie decyzja - odpowiada enigmatycznie Krzysztof Malawko, rzecznik MW.

Zadzwoniliśmy więc do Zarządu Transportu Miejskiego, ale tam również szczegółowych informacji nie uzyskaliśmy. - Wydaje mi się, że będzie to w ten weekend i za tydzień, ale najbezpieczniej będzie, jak poczekacie państwo do jutra. Jutro pojawi się informacja prasowa, którą państwo również otrzymacie - powiedział Igor Krajnow.

Najpierw "Maria" potem "Anna"

Powodem utrudnień są prace na budowie II linii metra. W wybrane weekendy tarcze TBM będą przebijać się pod I linią. Pierwsza przebijać się będzie Maria, a tydzień później Anna.

O planowanych pracach mówił w kwietniu Krzysztof Malawko, rzecznik Metra warszawskiego.

Tarcze przejdą pod I linią. Mówi rzecznik Metra Warszawskiego, Krzysztof Malawko
Tarcze przejdą pod I linią. Mówi rzecznik Metra Warszawskiego, Krzysztof MalawkoDawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

su/roody

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości