Przygotuj się na:

ZWĘŻENIE TUNELU PRZY DWORCU ZACHODNIM

Od piątku 9 kwietnia kierowcy skręcający w lewo, z Alei Jerozolimskich w stronę Żoliborza, nie przejadą środkowym pasem tunelu alei Prymasa Tysiąclecia. W związku z pracami na Dworcu Zachodnim, w najbliższy weekend nie będą też jeździć pociągi WKD. Zastąpią je autobusy.

Małe dziecko wieźli na półce, za zagłówkami. "Pomyślałem, że to wariaci"

Najnowsze

Autor:
ak,ek,kz/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Jacek, Kontakt24Do zdarzenia doszło w Ząbkach

Małe dziecko w jadącym samochodzie leżało na półce, za zagłówkami - opisuje reporter Kontaktu 24 i wysyła film. Zapewnia, że o sprawie poinformował policję.

- Jechałem za tym kierowcą dłuższą chwilę, ale dopiero gdy się zbliżyłem, zauważyłem, że z tyłu pojazdu coś się rusza. Na półce, za zagłówkami leżało dziecko. Wydaje mi się, że mogło mieć ze trzy lata. Z tyłu siedziała para, kobieta i mężczyzna. Samochodem kierował około 30-letni mężczyzna. Ku mojemu zaskoczeniu mężczyzna siedzący z tyłu zaczął je łaskotać. Gdy przejeżdżałem obok tego samochodu zacząłem trąbić, zamrugałem światłami. Miałem nadzieję, że może zabiorą to dziecko i je zapną. Kompletnie nie rozumieli, dlaczego zatrąbiłem. Patrzyli na mnie zdziwieni – relacjonował Jacek, autor nagrania.

Zawiadomił policję

Na nagraniu widać sytuację zarejestrowaną w rejonie skrzyżowania alei Józefa Piłsudskiego i ulicy Szwoleżerów w Ząbkach. Samochody jadą w kierunku Marsa. - Dziecko widziałem tak długo, jak widać na nagraniu. Niedługo potem skręciłem w prawo, w ulicę Powstańców. Jednak po przejechaniu około kilometra zawróciłem, próbowałem go dogonić. Chciałem zawiadomić policję i naprowadzić na tego kierowcę, niestety już go nie było. Nagranie wysłałem na stop agresji drogowej – powiedział autor nagrania.

Jak dodał, sytuacja wydała mu się absurdalna. - Pomyślałem, że to wariaci. Moje zdziwienie było tym większe, że wiozłem własne dzieci. Chłopca i dziewczynkę. Chłopiec w podobnym wieku do tego widocznego na nagraniu. Oboje spali, bezpiecznie zapięci w fotelikach. Do głowy by mi nie wpadło, by tak przewozić dzieci. Nagranie przesłałem, by przestrzec innych kierowców i rodziców – podkreślił.

Autor:ak,ek,kz/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Jacek, Kontakt24