Policja: swoją ofiarę wypatrzył w tramwaju, wyciągnął jej z kieszeni telefon i wysiadł 

Autor:
dg
Źródło:
PAP
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plTramwaj w Warszawie (zdj. ilustracyjne)

Policja zatrzymała 46-latka podejrzanego o zuchwałą kradzież. Podczas podróży tramwajem mężczyzna miał wykorzystać nieuwagę współpasażerki i ukradł jej z kieszeni telefon. Najbliższe dwa miesiące podejrzany spędzi w areszcie.

Rzeczniczka wolskiej policji Marta Sulowska przekazała, że do policjantów zgłosiła się kobieta, która powiadomiła o kradzieży swojego telefonu komórkowego. - Ze wstępnych informacji wynika, że sprawca wytypował swoją ofiarę w tramwaju - podkreśliła Sulowska.- W godzinach porannych panował spory tłok. Sprawca wykorzystując sytuację i nieuwagę pokrzywdzonej skradł jej telefon komórkowy z kieszeni kurtki, po czym na przystanku wysiadł. Kiedy kobieta zorientowała się, że została okradziona, powiadomiła o zdarzeniu policjantów - wyjaśniła.

Areszt dla sprawcy

Od poszkodowanej zostało przyjęte zawiadomienie, a do śledztwa włączyli się operacyjni z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Woli. Niedługo po tym, przy współpracy ze stołecznymi wywiadowcami, doszło do zatrzymania mężczyzny w Śródmieściu. - 46-latek wychodził z tramwaju, wpadł prosto w ręce wywiadowców i został doprowadzony do komendy na Woli - dodała Sulowska.

Po zatrzymaniu 46-latek trafił później do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola. - Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Na wniosek prokuratora, decyzją sądu, mężczyzna został aresztowany na dwa miesiące. - Za to przestępstwo grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności - dodała prokurator.

Policja apeluje

- Apelujemy szczególnie, aby w gorącym okresie świątecznym uważać podczas zakupów w sklepach, na targowiskach, przy bankomatach, nie pozostawiać wartościowych przedmiotów w samochodach. Podczas pobytu w centrach handlowych lub środkach komunikacji miejskiej pilnować własnych torebek i kieszeni. Torebki warto przytrzymywać dłonią, portfele nosić w wewnętrznych kieszeniach marynarek, kurtek, płaszczy. Wtedy kieszonkowiec przestaje się nami interesować - zaapelowała Marta Sulowska.

- Warto też pamiętać, aby podczas pakowania zakupów nie pozostawiać portmonetek i toreb bez kontroli. Taką sytuację mogą wykorzystać przestępcy - przypomniała policjantka.

Czytaj też: Policja: ukradł paliwo, próbował zepchnąć radiowóz z drogi

Policja zatrzymała 29-letniego kierowcę hondy
Policja zatrzymała 29-letniego kierowcę hondyPolicja Mazowiecka

Autor:dg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości