Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Nie żyje znany varsavianista. "Drugiego takiego nigdy nie było"

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
ab/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Patryk Korzeniecki/Wikipedia (CC BY-SA 3.0)NIe żyje doktor Marek Ostrowski

We wtorek 17 grudnia zmarł doktor Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego Marek Ostrowski. Był również znanym varsavianistą.

"Z wielkim żalem zawiadamiamy, że zmarł dr Marek Ostrowski, emerytowany nauczyciel akademicki, mikrobiolog z wykształcenia" - czytamy w komunikacie na stronie wydziału.

"Straciliśmy wspaniałego człowieka i przyjaciela Wydziału" - przekonują przedstawiciele uczelni .

"Był na tak w każdej sprawie"

Marek Ostrowski od 1970 roku był pracownikiem naukowo-dydaktycznym Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Działał też między innymi w Komitecie Badań Kosmicznych i Satelitarnych Polskiej Akademii Nauk, a także był członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików.

Jak przekonuje dziennikarz i varsavianista Piotr Otrębski, Marek Ostrowski "doskonale łączył swoje zainteresowania naukowe i kompetencje badawcze z pasją varsavianistyczną".

- Mało jest ludzi na tak. Dr Marek Ostrowski był na tak w każdej sprawie, o czym najlepiej przekonali się jego liczni studenci rekrutujący się z różnych wydziałów. Dr Ostrowski zarażał ich pasją, odkrywał przed nimi Warszawę, bo zaiste był odkrywcą. Jego spojrzenie na miasto było pionierskie, niecodzienne, a efekty obserwacji zdumiewały. To on uczył nas patrzeć na Warszawę z lotu ptaka. Patrzeć i widzieć. I rozumieć to, co się widzi. To on nauczył nas, że nie zawsze rzecz jest tym czym się jawi. W odniesieniu do miasta to niezwykle inspirujące doświadczenie - mówi.

Jak przekonuje, "drugiego takiego varsavianisty nigdy nie było".

Źródło: tvnwarszawa.pl

ab/ran