Najnowsze

Trzaskowski: zorganizowaliśmy ponad 40 punktów szczepień

Najnowsze

Autor:
kk/ran
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl
Seniorzy rejestrują się na szczepienie w przychodni na Mokotowie
Seniorzy rejestrują się na szczepienie w przychodni na MokotowieTVN24
wideo 2/6
TVN24Seniorzy rejestrują się na szczepienie w przychodni na Mokotowie

Ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów powyżej 80. roku życia. Do wzięcia w nich udziału zachęca prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. "Zaszczep się na zdrowie" – apeluje prezydent stolicy. W Warszawie będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19 w ponad 40 miejskich punktach.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

"Dziś ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów powyżej 80. roku życia. Warszawa wspiera program szczepień - zorganizowaliśmy ponad 40 punktów szczepień w miejskich placówkach medycznych. Zaszczep się na zdrowie" – napisał w piątek na Twitterze prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Do wpisu prezydent Warszawy dołączył link do rządowej strony: www.gov.pl/szczepimysie. Jest na niej dostępna mapa z lokalizacjami punktów szczepień w całym kraju. Mapa jest podzielona na województwa. Po kliknięciu w każde z nich pojawia się wykaz dostępnych punktów.

Z osobami oczekującymi na zapisanie się na szczepienie w jednej z mokotowskich przychodni rozmawiała w piątkowy poranek reporterka TVN24 Małgorzata Mielcarek. - Seniorzy stwierdzili, że woleli pojawić się osobiście, woleli pojawić się w rejestracji, żeby upewnić się, że otrzymają termin pierwszego i drugiego szczepienia – zaznaczała.

Jak zapisać się na szczepienia na koronawirusa?

Od piątku seniorzy po 80. roku życia mogą zarejestrować się na szczepienia przeciw Covid-19. Z numerem PESEL mogą to zrobić na trzy sposoby: przez ogólnopolską infolinię 989, przez Internetowe Konto Pacjenta albo bezpośrednio w punkcie szczepień. 22 stycznia ruszy rejestracja dla osób powyżej 70. roku życia (osoby powyżej 80. roku życia nadal będą mogły się rejestrować). Seniorzy zaczną się szczepić 25 stycznia.

JAK I KIEDY ZAPISAĆ SIĘ NA SZCZEPIENIE NA KORONAWIRUSA? >>>

Od piątku wszyscy pełnoletni obywatele mogą zgłosić chęć zaszczepienia. Nie oznacza to rejestracji, ale - jak zapowiada rząd - gwarantuje, że gdy pojawi się możliwość zapisu, zostaniemy o tym poinformowani mailowo.

Ze względu na to, że grupa osób powyżej 80. roku życia liczy w Polsce 1,7 miliona osób, istniały obawy, czy internetowy system rejestracji oraz przez infolinię nie ulegną zawieszeniu. Na ten moment nie ma takich sygnałów.

Szczepionki przeciw COVID-19PAP

Autor:kk/ran

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości