Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Syryjczycy zatrzymani na S8 złożyli wnioski o ochronę międzynarodową. Kierowca nadal jest poszukiwany

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zatrzymanie samochodu przez straż graniczną na trasie S8
Zatrzymanie samochodu przez straż graniczną na trasie S8Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plZatrzymanie samochodu przez straż graniczną na trasie S8

Czwórka Syryjczyków zatrzymanych przez straż graniczną na trasie S8 złożyła wnioski o udzielenie im ochrony międzynarodowej na terenie Polski. Straż graniczna nadal poszukuje osoby, która uciekła z auta podczas interwencji służb.

- Wobec czterech obywateli Syrii zatrzymanych 4 listopada na trasie S8 w Warszawie wszczęte zostały postępowanie przygotowawcze o czyny opisane w artykule 264 paragraf 2 Kodeksu karnego - poinformował nas major Krzysztof Grzech z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wskazany artykuł mówi, że osobie przekraczającej wbrew przepisom granicę Rzeczpospolitej Polski, używającej w tym celu przemocy, groźby, podstępu lub we współdziałaniu z innymi osobami, grozi kara do trzech lat więzienia.

Jak dodaje Grzech, komendant Placówki Straży Granicznej w Warszawie wszczął postępowanie w sprawie zobowiązania czwórki mężczyzn do powrotu. - Syryjczycy złożyli wnioski o udzielenie ochrony międzynarodowej i pozostają pod nadzorem straży granicznej - zaznacza.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN34 GO

Akcja straży granicznej na trasie S8Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Zatrzymali samochód z migrantami, jedna osoba uciekła

O interwencji na trasie S8 informowaliśmy wcześniej na tvnwarszawa.pl. Nieoznakowany patrol straży granicznej zwrócił uwagę na samochód z niemieckimi tablicami rejestracyjnymi, bo wewnątrz było kilka osób, a kierowca przekraczał dozwoloną prędkość. Do zatrzymania doszło na odcinku ekspresówki pomiędzy ulicą Maczka i aleją Prymasa Tysiąclecia, na jezdni w kierunku Poznania.

Jak relacjonowaliśmy, podczas interwencji straży granicznej jedna osoba uciekła z miejsca zdarzenia. Jest ona nadal poszukiwana przez służby. To prawdopodobny kierowca.

Zatrzymani zostali czterej 20-kilkuletni mężczyźni.

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości