Najnowsze

Trzaskowski rozpoczyna cykl spotkań z mieszkańcami. Na pierwszy ogień Wawer

Najnowsze

Autor:
kz/r
Źródło:
PAP
Prezydent Warszawy o spotkaniach z mieszkańcami
Prezydent Warszawy o spotkaniach z mieszkańcamiTVN24
wideo 2/2
Prezydent spotka się z mieszkańcami

- Po roku bardzo intensywnej pracy wracamy do dzielnic - mówił w czwartek w Wawrze prezydent stolicy Rafał Trzaskowski inaugurując program "Spotkajmy się w Warszawie", w ramach którego odwiedzi każdą z dzielnic Warszawy, żeby rozmawiać z ich mieszkańcami o najważniejszych problemach.

Trzaskowski rozpoczynając program przypomniał, że już w kampanii wyborczej zapowiadał, że Warszawa - aby być jak najbliżej obywateli - powinna być zarządzana również z poziomu dzielnic. Zapowiedział, że podczas spotkań będzie rozmawiał o tym, co już udało się w stolicy zrealizować, a także o tym, jakie są recepty na rozwiązanie najważniejszych problemów.

- Przede wszystkim będę słuchał tego, co mieszkańcy mają mi do powiedzenia i będę się starał odpowiadać na pytania - mówił o planach spotkań z mieszkańcami poszczególnych dzielnic. - Na tym polega ta inicjatywa, żeby urząd wyszedł do mieszkańców - podkreślił.

Mobilne punkty konsultacyjne, zespoły robocze

Wizytom w poszczególnych dzielnicach będą towarzyszyć mobilne punkty konsultacyjne i zespoły robocze do rozwiązywania ważnych dla mieszkańców dzielnicy problemów. - Jako europoseł miałem inicjatywę, która się nazywa mobilnym biurem, wtedy staraliśmy się odwiedzać dzielnice Warszawy, po to, żeby być blisko obywateli, dokładnie to samo chcemy robić w tym naszym programie - mówił prezydent stolicy.

Jak dodał, formuła mobilnego biura pozwoli na spotykania z mieszkańcami w różnych miejscach, gdzie będzie można np. złożyć wniosek o dotację na wymianę pieców. - Będziemy się spotykali również w specjalnych zespołach roboczych, po to, żeby dokładnie zdefiniować problemy, które są najważniejsze dla każdej z dzielnic i o nich porozmawiać - dodał.

Najpierw Wawer

Pierwszą z dzielnic, którą odwiedzi prezydent stolicy będzie Wawer. W czwartek o godzinie 17.30 w Wawerskim Centrum Kultury (ulica Żegańska 1a) rozpocznie się tam otwarte spotkanie z mieszkańcami dzielnicy. Jako trzy najważniejsze dla mieszkańców Wawra kwestie Trzaskowski wskazał między innymi problem zanieczyszczenia powietrza i niskiej emisyjności, rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej oraz komunikację miejską i działania Zarządu Transportu Miejskiego.

Norbert Szczepański, burmistrz dzielnicy Wawer, podkreślił, że kierowana przez niego dzielnica bardzo dynamicznie się rozwija. - Zabudowywanie naszych terenów dynamicznie postępuje i stąd też są wyzwania związane z tymi podstawowymi rzeczami - utwardzeniem (dróg), kanalizacją ale także ze smogiem - powiedział. Wyjaśnił także, że mieszkańcy Wawra od kilku dni zgłaszać będą swoje uwagi i nurtujące ich problemy poprzez Facebooka. - Postaramy się znaleźć rozwiązania, które umożliwią nam realizację planów - zapowiedział.

Jak podkreśla stołeczny ratusz, program "Spotkajmy się w Warszawie" będzie dodatkowym wsparciem między innymi dla kluczowych w poszczególnych dzielnicach projektów, inwestycji czy wydarzeń.

W środę Rafał Trzaskowski przekazał klucze do mieszkań komunalnych w Ursusie:

Przekazanie kluczy do mieszkań komunalnych w Ursusie

W budynku przy Zagłoby zamieszka aż 84 rodziny
W budynku przy Zagłoby zamieszka aż 84 rodzinytvnwarszawa.pl
wideo 2/3

Źródło: PAP

Autor:kz/r

Źródło zdjęcia głównego: UM

Pozostałe wiadomości