Najnowsze

Nowe mieszkania komunalne w Ursusie dla 84 rodzin. Wrócił Miś

Najnowsze

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
W budynku przy Zagłoby zamieszka aż 84 rodziny
W budynku przy Zagłoby zamieszka aż 84 rodzinytvnwarszawa.pl
wideo 2/3
Przekazanie kluczy do mieszkań komunalnych w Ursusie

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przekazał trzem rodzinom klucze do nowych mieszkań komunalnych. W bloku przy Zagłoby w Ursusie znajdują się 84 mieszkania, a na parterze mieści się ośrodek kultury Miś.

Mieszkania komunalne mają pomóc rodzinom w trudnej sytuacji życiowej. Lokatorzy płacą niższy czynsz, dzięki czemu mogą szybciej stanąć na nogi. W środę w Ursusie prezydent Rafał Trzaskowski przekazał klucze trzem potrzebującym rodzinom. Wcześniej podkreślał, że oddawanie mieszkań komunalnych i tańszy wynajem to jeden z jego priorytetów.

Mieszkania komunalne w dobrym standardzie

- W Ursusie oddajemy 84 nowe mieszkania w bardzo dobrym standardzie. Oprócz mieszkań, wraca też osiedlowy ośrodek kultury. Będziemy oddawać kolejne lokale, po prawej stronie Wisły: na Targówku, Pradze i w Wawrze - mówił przed przekazaniem kluczy Rafał Trzaskowski.

- Budynek wyposażony jest w garaż podziemny, na zewnątrz urządzony został plac zabaw dla dzieci – informował burmistrz Ursusa Bogdan Olesiński. - Rozwiążemy problemy wielu ursuskich rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej - dodał.

Miś to osiedlowa filia Ośrodka Kultury Arsus. Ten dom kultury działał w baraku, który stał w tym samym miejscu, gdzie dziś znajduje się nowy blok. Miś zajmuje 662 metry kwadratowe nowego budynku.

Klucze dla trzech rodzin, w tym jednej uchodźczej

Klucze od prezydenta Trzaskowskiego otrzymały trzy rodziny, w tym jedna uchodźcza z Kirgistanu, która uczestniczy w Programie Społecznej Agencji Najmu Habitat For Humanity. Dzięki wsparciu mieszkaniowemu i społeczno-zawodowemu rodzina mogła ustabilizować swoją sytuację życiową. Warszawa współpracuje z Fundacją Habitat For Humanity od lutego 2018 roku.

Docelowo w bloku przy Zagłoby zamieszkają 84 rodziny. To mieszkania o powierzchni od 29,7 do około 67,5 metra kwadratowego: w tym 30 lokali jednopokojowych, 42 dwupokojowych i 12 trzypokojowych. Dziewięć z nich jest przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Lokale są gotowe do zamieszkania. W bloku znajduje się podziemny parking, windy oraz wózkownia w każdej klatce schodowej. Koszt inwestycji to ponad 22 miliony złotych.

Jeszcze 1700 mieszkań

W ostatnim czasie miasto przekazało  klucze do lokali przy Berenta, Małej 15 i Łomżyńskiej 20. "Trwają lub przygotowywane są inwestycje, w ramach których do użytku zostanie oddanych ok. 1700 takich mieszkań. Miasto przeznaczy na ten cel blisko 380 mln zł" - przekazał ratusz w komunikacie prasowym.

Ratusz doposaża też budynki mieszkalne w instalację centralnego ogrzewania i wody z sieci ciepłowniczej. Na ten cel miasto wydało w ciągu ostatnich czterech lat 50 milionów złotych. Na realizację kolejnych przyłączeń zabezpieczono 29 milionów złotych.

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:katke/b

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa

Pozostałe wiadomości