Najnowsze

Przemytnik kokainy zatrzymany na lotnisku. Część połknął, resztę schował w butach

Najnowsze

Autor:
mp/b
Źródło:
PAP
Zatrzymali przemytnika kokainy

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili przemyt ponad kilograma kokainy. Jak przekazała rzeczniczka mazowieckich celników, zatrzymany 36-latek część narkotyków połknął, a resztę schował w butach. Łącznie przemycał 85 kapsułek narkotyku o czarnorynkowej wartości pół miliona złotych.

Jak przekazała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Justyna Pasieczyńska, funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego z Lotniska Chopina, wytypowali do kontroli 36-letniego obywatela Nigerii z kartą polską pobytu. - Uwagę funkcjonariuszy zwrócił kierunek przylotu z Gujany Francuskiej, czyli kraju podwyższonego ryzyka przemytu narkotyków, oraz nerwowe zachowanie podróżnego - zaznaczyła.

- Podjęta przez funkcjonariuszy decyzja o kontroli bagażu okazała się strzałem w dziesiątkę. Między odzieżą, w dwóch sportowych butach, ukryte były 42 owalne kapsułki zawierające białą substancję. Wstępne badania wykonane narkotestem potwierdziły, że to kokaina, co została potwierdzone w Centralnym Laboratorium Celno-Skarbowym - wskazała Pasieczyńska.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Wyniki tomografii komputerowej potwierdziły podejrzenia funkcjonariuszy

Funkcjonariusze podjęli również decyzję o przewiezieniu podróżnego do szpitala, aby wykonać badania na obecność narkotyków w organizmie. - Wyniki tomografii komputerowej przewodu pokarmowego potwierdziły podejrzenia funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Mężczyzna w swoim organizmie przemycał aż 43 kapsułki kokainy - podała. - Nigeryjczyk przemycał łącznie 85 kapsułek kokainy o czarnorynkowej wartości pół miliona złotych - podsumowała.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz poinformowała z kolei, że nadzór nad tą sprawą ma Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota. - Za próbę przemytu takiej ilości narkotyków, mężczyźnie grozi kara od trzech do 15 lat pozbawienia wolności - zaznaczyła prokurator. I dodała, że decyzją sądu 36-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Informowaliśmy też o zatrzymaniu 33 osób w związku z obrotem fikcyjnymi fakturami:

Zatrzymano 33 osoby zajmujące się obrotem fikcyjnymi fakturami
Zatrzymano 33 osoby zajmujące się obrotem fikcyjnymi fakturamiKAS

Autor:mp/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: IAS w Warszawie

Pozostałe wiadomości