Zakazy parkowania, bezpłatna komunikacja. W piątek startuje Orange Warsaw Festival

Autor:
mg
Źródło:
PAP
ShutterstockOrange Warsaw Festival (zdjęcie ilustracyjne)

Orange Warsaw Festival ponownie zagości na Torze Służewiec. Koncerty odbędą się 2 oraz 3 czerwca. Uczestnicy festiwalu będą mogli dojechać na miejsce na różne sposoby. Na ulicach wokół toru wprowadzone zostaną zmiany w parkowaniu. Pierwsze już w środę. Natomiast zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą w dni festiwalowe.

Od środy, 31 maja, od godziny 3 do niedzieli, 4 czerwca, do godziny 10 nie będzie można zaparkować przy alei Wyścigowej od Pallutha do bram wjazdowych na teren Toru Służewiec oraz na Rzymowskiego w okolicy ulicy Pallutha.

W dni festiwalowe, czyli od piątku, 2 czerwca, od godziny 13 do soboty, 3 czerwca, do godziny 3 oraz od soboty od godziny 13 do niedzieli do godziny 3, nie będzie można także skręcić z ulicy Puławskiej w aleję Wyścigową oraz pojechać z ulicy Pallutha w aleję Wyścigową w kierunku Puławskiej. Zaraz ruchu nie będzie obowiązywał mieszkańców, dojeżdżających do stacji benzynowej oraz posiadaczy biletu festiwalowego kategorii N (ci ostatni będą mogli wjechać tylko do ulicy Rzymowskiego).

Jak dojechać?

Za bramą Toru Służewiec, na prawym pasie jezdni ulicy Puławskiej w kierunku Piaseczna, na odcinku 150-metrów, wyznaczony zostanie tymczasowy parking w formule Kiss&Ride. Miejsca na jednominutowe zatrzymanie auta będą funkcjonowały od 2 czerwca, od godziny 15 do 3 czerwca do godziny 3 oraz od 3 czerwca od godziny 15 do 4 czerwca do godziny 3.

Posiadacze biletu na festiwal w dniach 2-3 czerwca oraz 4 czerwca do godz. 4, będą mogli skorzystać z darmowej komunikacji miejskiej, jednak muszą mieć założoną opaskę festiwalową.

Fani przyjeżdżający na koncerty samochodem, mogą go zostawić na jednym z parkingów P+R a następnie przesiąść się do komunikacji miejskiej. Warunkiem jest zakup minimum dobowego biletu ZTM. Wyjątkowo w dni festiwalowe parkingi P+R Metro Wilanowska, Metro Ursynów i Metro Stokłosy będą otwarte do godziny 4.30 nad ranem.

Na czas trwania festiwalu, linia metra M1 kursować będzie do godziny 3.30 (godzina ostatnich odjazdów ze stacji Ursynów w obu kierunkach). Uruchomione zostaną dodatkowe linie autobusowe. Linia 300 na trasie Metro Wilanowska - Wilanowa, kursująca w godzinach 14.30-24 (do godziny 20.30 kursowanie co około 10 minut, od 20.30 do 24 kursowanie co około 15-20 minut). Linia "Do metra" kursować będzie jednokierunkowo na trasie Wyścigi - Metro Ursynów. Linia kursuje od godziny 23 do około 04 (odjazd ostatniego autobusu zsynchronizowano z ostatnim kursem pociągów metra o godzinie 3.15)

Na festiwal można także przyjechać rowerem. W okolicy bramek wejściowych na Tor Służewiec od strony ulicy Puławskiej będzie znajdował się parking na około 100 rowerów.

Autor:mg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości