Wakacyjne roboty na podmiejskich liniach kolejowych. Od 11 czerwca będzie nowy rozkład jazdy

Autor:
dg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Pociągi na nieodpowiednim torze, opóźnione i odwołane połączenia
Pociągi na nieodpowiednim torze, opóźnione i odwołane połączenia
TVN24
TVN24Pociągi na nieodpowiednim torze, opóźnione i odwołane połączenia

W związku z planowanymi na okres letni pracami, od 11 czerwca zmieni się rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Część połączeń zostanie odwołana. Niektóre składy będą kursować w skróconych relacjach.

Jak przypomina w komunikacie spółka Koleje Mazowieckie, od 11 czerwca wejdzie w życie korekta rozkładu jazdy, która będzie obowiązywać do 2 września. "Najważniejsze zmiany wystąpią od 25 czerwca do 2 września. W tych terminach prowadzone będą prace modernizacyjne na obu torach podmiejskiej linii średnicowej – ruch będzie odbywał się linią dalekobieżną" - informuje spółka. I dodaje, że część pociągów z kierunku zachodniego skończy bieg na stacji Warszawa Zachodnia, Warszawa Główna lub Warszawa Gdańska, a z kierunku wschodniego na stacji Warszawa Wschodnia lub Warszawa Stadion.

Dodatkowych utrudnień pasażerowie mogą spodziewać się w dniach 20-24 czerwca i 21 sierpnia-2 września. Będą wówczas prowadzone zmiany w systemie sterowania ruchem kolejowym na stacji Warszawa Zachodnia. Najważniejsze utrudnienia będą dotyczyć linii nr 8 (Warszawa – Radom) i nr 9 (Warszawa – Działdowo). Koleje Mazowieckie zapowiadają, że część pociągów zostanie odwołana, a wybrane będą kursowały w relacji skróconej lub ze zmienionym rozkładem jazdy.

CZYTAJ TEŻ: Paraliż nie do uniknięcia. Na dwa miesiące zamkną podmiejską linię średnicową i trzy stacje

Prace pod Warszawą

Na linii R2 Warszawa-Łuków w dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z wymianą systemu sterowania ruchem. Przepustowość będzie ograniczona a czas przejazdu pociągów wydłużony. Od 21 czerwca pociągi znów będą mogły rozpoczynać i kończyć bieg w Mińsku Mazowieckim, a od 11 lipca w Mrozach. Rozkład będzie ulegał bardzo częstym zmianom. Od 21 sierpnia rozpocznie się etap polegający na wymianie urządzeń na stacji Sulejówek Miłosna oraz na odcinkach Mińsk Mazowiecki – Sulejówek – Warszawa Rembertów, co doprowadzi do odwołania wszystkich pociągów SKM Warszawa do/z Sulejówka i części pociągów KM. W wybranych terminach pierwsze i ostatnie pociągi KM zostaną zastąpione przez komunikację autobusową.

Na linii R3 kursującej pomiędzy Warszawą i Łowiczem kontynuowane są prace związane z przebudową stacji Ożarów Mazowiecki. Do dnia 8 lipca ruch pociągów między stacją Ożarów Mazowiecki a Warszawa Gołąbki będzie się odbywał jednotorowo. W dniach 8-15 lipca ruch jednotorowy prowadzony będzie od Błonia do Warszawy Gołąbki. W tych terminach przeprowadzane prace spowodują utrudnienia w kursowaniu pociągów na linii. Od 15 lipca ruch na linii ulegnie poprawie z uwagi na oddanie do użytku drugiego toru na stacji Ożarów Mazowiecki.

Koleje Mazowieckie KM zdjęcie ilustracyjneKoleje Mazowieckie

Od 12 czerwca na linii R7 Warszawa-Dęblin nastąpi wznowienie bezpośredniego ruchu pociągów w kierunku stolicy, z pominięciem przystanku Olszynka Grochowska. Z uwagi na ograniczenia w przepustowości część połączeń zostanie odwołana.

Na linii R8 Warszawa-Skarżysko Kamienna w dniach 24 czerwca-28 lipca z uwagi na całodobowe zamknięcie powodowane budową peronu, na szlaku Rożki – Jastrząb ruch będzie odbywał się po jednym czynnym torze. Dodatkowo, w dniach 26 sierpnia - 2 września na szlaku Radom – Rożki zamknięty będzie tor nr 2 z uwagi na wyłączenie napięcia w sieci trakcyjnej.

Natomiast na linii R81 łączącej Dęblin i Radom od 16 sierpnia do 2 września na odcinku Jedlnia Letnisko – Radom Wschodni ze wzglądu na remont mostów zamknięty będzie jeden tor. Z kolei od 12 czerwca do 11 sierpnia na odcinku Dęblin – Zajezierze k .Dęblina w związku z wymianą mostownic i nawierzchni toru, zamknięty będzie tor nr 2.

Od 11 do 15 czerwca na linii R82 z Drzewicy do Radomia ruch będzie odbywał się po jednym czynnym torze na odcinku Drzewica – Przysucha. Natomiast od 16 czerwca do 2 września ruch jednotorowy obejmie odcinek Przysucha – Wolanów.

Warszawa Zachodnia, Koleje Mazowieckie KMArtur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

Autor:dg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości