Zamiast całkowitego zamknięcia Ząbkowskiej proponują zwężenie i jeden kierunek

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Praski Trakt Książęcy ma powstać w ciągu ulic Okrzei, Ząbkowskiej i Kawęczyńskiej
Praski Trakt Książęcy ma powstać w ciągu ulic Okrzei, Ząbkowskiej i Kawęczyńskiej
Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl
Praski Trakt Książęcy ma powstać w ciągu ulic Okrzei, Ząbkowskiej i KawęczyńskiejLech Marcinczak/tvnwarszawa.pl

Ząbkowska zmieni się w ramach Praskiego Traktu Książęcego. Podczas ostatniej sesji rady dzielnicy zaprezentowana została koncepcja jej przebudowy. Ulica zostanie zwężona, piesi i rowerzyści zyskają więcej przestrzeni. Będą też miejsca wydzielone dla ogródków gastronomicznych. Władze dzielnicy zaproponowały wykwaterowanie części mieszkańców z pobliskich kamienic, oficjalnie, dla ich dobra.

Władze Pragi Północ planują realizację koncepcji Praskiego Traktu Książęcego, w ramach którego przeprowadzona zostanie rewitalizacja miejskich kamienic wzdłuż ulic Okrzei, Ząbkowskiej i Kawęczyńskiej. Zmiany mają także dotyczyć układu drogowego - ruch zostanie uspokojony, a więcej przestrzeni zyskają piesi i rowerzyści.

Zimą pisaliśmy na tvnwarszawa.pl o tym, że radni i mieszkańcy nie mogą doprosić się upublicznienia wizualizacji tego projektu. Teraz urzędnicy zdradzają więcej szczegółów. Pod koniec maja zaprezentowane zostały zmiany w ramach pierwszego etapu. Zakłada on całkowitą przebudowę ulicy Okrzei, którą w przyszłości, po ukończeniu budowy ścieżki pieszo-rowerowej przez Wisłę, będzie można dostać się na Pragę-Północ.

Natomiast podczas ostatniej sesji rady dzielnicy omówiony został etap drugi, dotyczący Ząbkowskiej na odcinku pomiędzy Targową i Radzymińską. Koncepcję przedstawił jeden z jej współautorów architekt Mikołaj Zdanowski. Już na wstępnie podkreślił - co było także przywoływane w przypadku ulicy Okrzei - że ważnym aspektem przed rozpoczęciem realizacji projektu jest dokończenie Trasy Świętokrzyskiej, a tym samym połączenie ulicy Sokolej z ulicą Kijowską, co usprawni ruch kołowy w dzielnicy.

Wizualizacja zmian na Ząbkowskiej w ramach Praskiego Traktu Książęcegoinicjatywa projektowa sp. z o.o.

Zlikwidują przejścia podziemne przy skrzyżowaniu z Targową

Zmiany w układzie drogowym pojawią się już na skrzyżowaniu Ząbkowskiej z Okrzei i Targową. - Największą zmianą jest zasypanie przejść podziemnych, niespełniających obecnych przepisów. Są za niskie, źle wentylowane i niebezpieczne. Zastanawialiśmy się nad możliwością ich przebudowy i pogłębienia, ale z punktu widzenia ekonomicznego jest to totalnie nieopłacalne. Ich przebudowę komplikują instalacje podziemne i tunel linii metra - wskazał architekt.

Jak opisywał, skrzyżowanie stanowi kontynuację założenia z ulicy Okrzei. - Ważnym elementem jest też zwężenie ulicy do dwóch pasów ruchu. Jest to zgodne z obowiązującym planem miejscowym. Naszą propozycją nieco go wzbogacającą jest pas, który umożliwia łatwiejsze wjechanie w ulicę Kłopotowskiego - mówił Zdanowski.

Zmiany na skrzyżowaniu Ząbkowej i Okrzei z Targowąinicjatywa projektowa sp. z o.o.

Projektanci proponują też, by połączyć przystanki autobusowe i tramwajowe. Pozostałyby one w tych samych lokalizacjach, ale autobusy poruszałyby się w części jezdni dla tramwajów. - Pomysł dotyczy całego ciągu - od skrzyżowania z Kijowską, Praskiego Traktu Książęcego, łącznie z przystankiem przy dworcu Wileńskim - wyliczał. - Taki przystanek funkcjonuje już przy Parku Praskim - przypomniał.

- Akcentem łączącym obydwie ulice Okrzei z Ząbkowską jest posadzka płynnie przechodząca przez skrzyżowanie. Ciągłość PTK chcieliśmy też zaznaczyć nasadzeniami drzew, chcieliśmy stworzyć zielone ściany - opisywał. Przywołał tu zdjęcie Targowej wykonane pod koniec XIX wieku, gdy ulicę przecinał wówczas szeroki pas zieleni. Poprzez zieleń w projekcie architekci chcą odwołać się do dawnego sposoby funkcjonowania praskich ulic.

Kolejnym historycznym elementem będzie zachowanie zabytkowego bruku i torów tramwajowych. Architekt zapewnił, że fragmenty przeznaczone do ewentualnego usunięcia będą wykorzystane w innych miejscach na terenie inwestycji.

Targowa na zdjęciu z końca XIX wiekuinicjatywa projektowa sp. z o.o.

Więcej miejsca dla pieszych i lokali usługowych

- Nowością jest klimat ulicy Ząbkowskiej. Chcemy wykorzystać zmiany, jakie zaszły na ulicy Ząbkowskiej, czyli powstanie lokali w przyziemiach budynków. Chcemy mocniej podbić i wykorzystać tę istniejącą wartość - zaznaczył Zdanowski.

Zmiany na Ząbkowskiej - odcinek od Targowej do Brzeskiejinicjatywa projektowa sp. z o.o.

Ząbkowska została w koncepcji zwężona do jednego pasa ruchu na odcinku od Targowej do Brzeskiej. Kierowcy będą mogli jechać na wschód, czyli w stronę Radzymińskiej i Kawęczyńskiej. Jest to kompromis wobec powracających pomysłów całkowitego zamknięcia tego fragmentu Ząbkowskiej.

- Zwężenie ulicy pozwoliło nam poszerzyć chodniki, a także wydzielić dwa pasy, zaakcentowane cegłą, pod usługi wyjaśnił Zdanowski. - Proponujemy tu funkcję rozrywkową związaną nie tylko z gastronomią i klubami, ale też miejscem spotkań, wystawami. Na wysokości Ząbkowskiej 9 proponujemy usytuowanie sceny letniej z teatrem muzycznym - opowiadał.  

Na tym odcinku ścieżka rowerowa będzie biegła północną stroną ulicy, podobnie jak na Okrzei. - Wzdłuż tej ściany (północnej - red.) będą lokalizowane wszystkie funkcje publiczne. Południowa pierzeja pozostawiona mieszkańcom - wyjaśnił architekt.

Wizualizacja zmian na Ząbkowskiej w ramach Praskiego Traktu Książęcegoinicjatywa projektowa sp. z o.o.

Zmiany na wschodnim odcinku Ząbkowskiej

Kolejnym omawianym odcinkiem była część Ząbkowskiej pomiędzy skrzyżowaniami z Brzeską i Markowską. - Tu klimat ulicy nieco się zmienia. Spotykamy więcej budynków mieszkalnych, mamy nieco inną funkcję, bibliotekę, policję - zaznaczył Zdanowski.

W tej części Ząbkowskiej po południowej stronie ulicy będzie więcej miejsc postojowych. Ulica odzyskuje też dwa pasy ruchu, ale i tak jest zwężona. Uspokojenie pozwala na wygospodarowanie większej przestrzeni dla pieszych. Pojawią się miejsca do spotkań i odpoczynku z ławkami ustawionymi na ceglanej nawierzchni. W planach jest też uporządkowane zieleńca przed komisariatem policji i wcielenie go w ciąg ulicy

Zmiany na Ząbkowskiej - odcinek od Brzeskiej do Markowskiejinicjatywa projektowa sp. z o.o.

Ostatni odcinek Ząbkowskiej, od skrzyżowania z Markowską do miejsca, gdzie przechodzi w Kawęczyńską, będzie zdominowany przez Centrum Praskie Koneser. - Całe ciążenie jest zwrócone na część północną. Widzimy tu dużo większy chodnik, został poszerzony, zostały stworzone mini place przy przystanku autobusowym, żeby natłok ludzi mógł spokojnie korzystać z tej przestrzeni - tłumaczył architekt.

Ścieżka rowerowa będzie biegła wzdłuż płotu Konesera. Piesi zyskają szerszy chodnik, a miejsca takie jak przystanki, stojaki na rowery czy ławki będą wyróżnione ceglaną kostką.

Zmiany na Ząbkowskiej - odcinek od Markowskiej do Kawęczyńskiejinicjatywa projektowa sp. z o.o.

Jednolita stylistyka Praskiego Traktu Książęcego

Cały Praski Trakt Książęcy ma być utrzymany w podobnej stylistyce - będzie się to sprowadzało między innymi do materiałów wykorzystanych podczas przebudowy ulic. Architekci chcą, by zmieniające się funkcje - przestrzeń dla pieszych, lokali usługowych, samochodów - akcentowane były nawierzchnią. Przykładowo miejsca, w których znajdą się ławki lub ogródki kawiarniane będą wyłożone ceglaną kostką.

Architekt tłumaczył, że początkowym zamierzeniem było zazielenienie Ząbkowskiej. Plany te pokrzyżowała jednak podziemna infrastruktura. Z tego powodu byliny i sezonowe kwiaty mają pojawić się wzdłuż ulicy w ceglanych donicach. Będą pełnić nie tylko ozdobną funkcję, ale też rozdzielać przestrzeń pomiędzy poszczególnymi lokalami usługowymi. Zdanowski przekonywał, że to pozwoli uniknąć "przypadkowości wydzieleń, jakie mogą samoistnie powstawać przy samowoli" właścicieli lokali usługowych.

Wizualizacja zmian na Ząbkowskiejinicjatywa projektowa sp. z o.o.

- Ważnym elementem porządkującym PTK są szyldy. Na całym odcinku, żeby utrzymać ciągłość założenia, chcieliśmy je ujednolicić i pozbyć się bałaganu, by cała ulica od Okrzei do Kawęczyńskiej mówiła tym samym językiem - zaznaczył.

Wzdłuż Praskiego Traktu Książęcego pojawią się też pylony z postaciami związanymi z Pragą Północ. Przykładowo na skrzyżowaniu Okrzei i Ząbkowskiej stamie pylon z postacią Juliana Jana Różyckiego, patrzącego na bazar. Upamiętnieni zostaną także: Zofia Łabusiewicz, Stanisław Wiechecki Wiech, Janina Englert, Jerzy Ryszard Zieliński oraz Paweł Elsztejn.

Chcą przenieść lokale komunalne i zbudować nowe

Pod koniec prezentacji architekt krótko omówił założenia dotyczące budynków znajdujących się wzdłuż ulicy. - Żeby te zmiany weszły w życie i Ząbkowska, przede wszystkim na odcinku Tragowa – Brzeska, mogła funkcjonować zgodnie z naszymi planami, musimy przekształcić ją także pod względem sposobu jej zamieszkiwania. By uniknąć konfliktu z mieszkańcami, chcemy stworzyć nowe lokale komunalne na skrzyżowaniu Brzeskiej i Ząbkowskiej. Na Markowskiej na odcinku bliżej Kijowskiej, na dalszym odcinku ulicy Ząbkowskiej, a także wykorzystać potencjał istniejącej działki sklepu Pelcowizna - wybudować tu wyższy budynek, zachowując w przyziemiu sklep spożywczy - zapowiedział Zdanowski.

Jak tłumaczył, chodzi o to, by mieszkańcy tych lokali mieli szansę na znalezienie się w cichszej i spokojniejszej lokalizacji. Według wyliczeń północnopraskiego ratusza koncepcja zakłada przeniesienie około 89 lokali.

- Oczywiście przewidujemy kamienice do rewitalizacji i stworzenia lepszych warunków zamieszkiwania i funkcjonowania tych lokali. Wytypowaliśmy między innymi kamienice pod adresami Ząbkowska 3, 7, 13 23/25 a także 22/24/26 - poinformował. - W powstających lokalach zamierzamy stworzyć szalety, ponieważ wiemy jak jest to ważne i jak deficytowy jest to element na mapie miasta - dodał.

Wiceburmistrz: możliwe przekwaterowanie mieszkańców

Pomysł przesiedlenia mieszkańców skomentował radny Mariusz Borowski (Lewica). Jego zdaniem "autorzy koncepcji przekroczyli pewną granicę". - Ponieważ dla funkcjonalności swojej wizji postanowili pozbawić Pragę duszy. Budynki bez mieszkańców to martwe budynki - skomentował i zauważył, że przeznaczone do wykwaterowania adresy to "budynki, które mają być za chwilę podłączone do centralnego ogrzewania". - Państwo proponujecie pozbawienie kolejnych kilkudziesięciu, jeśli nie nawet kilkuset lokali mieszkalnych - zarzucał.

Do jego słów odniósł się wiceburmistrz dzielnicy Dariusz Kacprzak. - Wskazaliśmy, że być może, że jest możliwość przekwaterowania mieszkańców z tej części dzielnicy, bo i tak do nas napływają skargi, że lokale gastronomiczne, które są w parterach, generują hałas - wyjaśnił zastępca burmistrza.

Dodał, że celem wykwaterowania z budynków frontowych jest poprawienie warunków mieszkaniowych lokatorów. - Stąd wskazaliśmy potrzebę budowy budynków komunalnych. Po to, żeby tym osobom zagwarantować lepsze warunki mieszkaniowe na terenie naszej dzielnicy - zapewnił. Podkreślił też, że "nie jest tak, że burmistrzowie będą wykwaterowywać ludzi być może do Radomia, czy gdziekolwiek indziej".

Autorka/Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: inicjatywa projektowa sp. z o.o.

Pozostałe wiadomości

Przedstawiciele Stowarzyszenia Marszu Niepodległości zapowiedzieli, że odwołają się do sądu od decyzji stołecznego ratusza, który nie wydał zgody na zorganizowanie 11 listopada zgromadzeń na trasie od ronda Dmowskiego do Stadionu Narodowego.

Ratusz nie zgodził się na marsz narodowców. Organizatorzy: będziemy walczyć przed sądem

Ratusz nie zgodził się na marsz narodowców. Organizatorzy: będziemy walczyć przed sądem

Źródło:
PAP

Wiceminister sprawiedliwości i sędzia Dariusz Mazur trafił do szpitala po wypadku rowerowym w Warszawie. Ma obrażenia głowy.

Wiceminister sprawiedliwości miał wypadek na rowerze

Wiceminister sprawiedliwości miał wypadek na rowerze

Źródło:
tvnwarszawa.pl, TVN24, eska.pl

Zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze Policji Kamil L., ps. Budda, usłyszał między innymi zarzuty dotyczące "kierowania oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, której celem było organizowanie gier losowych". Zdaniem prokuratury, w rzeczywistości były to gry hazardowe. Reprezentujący youtubera radca prawny przekazał, że Kamil L. nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów.

Prokuratura postawiła zarzuty "Buddzie". Prawnik: żadnego czynu zabronionego nie popełnił

Prokuratura postawiła zarzuty "Buddzie". Prawnik: żadnego czynu zabronionego nie popełnił

Źródło:
tvn24.pl

Uczennica jednej z południowopraskich szkół podstawowych uratowała życie starszemu mężczyźnie. Senior leżał na chodniku i krwawił. 14-latka zadzwoniła na numer alarmowy i zatrzymała przejeżdżający radiowóz. - Jesteśmy dumni, że są wśród nas tak wyjątkowi młodzi ludzie - podkreślili policjanci.

"Tego nie potrafiłaby zrobić znakomita rzesza dorosłych na jej miejscu"

"Tego nie potrafiłaby zrobić znakomita rzesza dorosłych na jej miejscu"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ma opinię trudnego w hodowli. W ptaszarni warszawskiego zoo wykluło się pisklę wieloszpona pawiego. Ptaki te charakteryzują się wyjątkowym upierzeniem i słyną z niesamowitych tańców.

Mają wyjątkowe upierzenie, słyną z niesamowitych tańców. "Gratulujemy sukcesu hodowlanego"

Mają wyjątkowe upierzenie, słyną z niesamowitych tańców. "Gratulujemy sukcesu hodowlanego"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

TISZ Festiwal Żydowskiego Jedzenia, organizowany przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, który zacznie się w środę, 16 października, tradycyjnie zagości przy stołach w warszawskich barach mlecznych, na targu żywności i po raz pierwszy w Warszawskich Browarach.

Tisz znaczy stół. Pięć dni z kuchnią żydowską na wyjątkowym festiwalu

Tisz znaczy stół. Pięć dni z kuchnią żydowską na wyjątkowym festiwalu

Źródło:
PAP

Od 17 października w Muzeum Warszawy będzie można oglądać wystawę "Na miejscu i na wynos. Kuchnia Warszawska". Ekspozycja to podróż przez historię miasta, od średniowiecza po współczesność, opowiadaną przez pryzmat jedzenia. Zgromadzono na niej około 300 obiektów: archeologicznych, przedmiotów codziennego użytku, archiwaliów, fotografii, a także dzieł sztuki.

Co trzymały gospodynie w spiżarkach, a czym objadano się "na mieście". O stołecznej kuchni w Muzeum Warszawy

Co trzymały gospodynie w spiżarkach, a czym objadano się "na mieście". O stołecznej kuchni w Muzeum Warszawy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do Muzeum Powstania Warszawskiego trafiła niepublikowana wcześniej kolekcja 100 niemieckich zdjęć Warszawy wykonanych w okresie od października do grudnia 1944 roku. Fotografie przedstawiają ocalałych z pożogi mieszkańców pędzonych do obozu przejściowego w Pruszkowie, a także wiele charakterystycznych miejsc stolicy zamienionych w stertę gruzu.

Miasto zamienione w gruzy, mieszkańcy pędzeni do obozu. Setka niepublikowanych zdjęć Warszawy po powstaniu

Miasto zamienione w gruzy, mieszkańcy pędzeni do obozu. Setka niepublikowanych zdjęć Warszawy po powstaniu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kilkukrotnie łamał przepisy, miał już dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, ale i tak jeździł motocyklem. Znany już organom ścigania Krzysztof K. został zatrzymany podczas rozprawy sądowej.

Więzienie za jazdę motocyklem mimo dożywotniego zakazu. Skazany mężczyzna aresztowany na rozprawie

Więzienie za jazdę motocyklem mimo dożywotniego zakazu. Skazany mężczyzna aresztowany na rozprawie

Źródło:
brd24.pl, tvnwarszawa.pl

Policjanci z Radomia zatrzymali 34-latka, który najpierw okradł sklep, a później strzelał z wiatrówki do interweniującego pracownika ochrony. Okazało się też, że mężczyzna uciekał na skradzionym kilka dni wcześniej rowerze. Podejrzany usłyszał już zarzuty i odpowie za kradzież rozbójniczą.

Okradł sklep, strzelał do ochroniarza z wiatrówki i uciekł rowerem

Okradł sklep, strzelał do ochroniarza z wiatrówki i uciekł rowerem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Samolot LOT-u lecący z Baku do Warszawy nie podszedł od razu do lądowania. Kilka razy przeleciał nad Mińskiem Mazowieckim i Wołominem. Przyczyną była usterka techniczna, maszyna miała problem z klapami.

Samolot z Baku do Warszawy "kręcił kółka" nad Mińskiem Mazowieckim i Wołominem

Samolot z Baku do Warszawy "kręcił kółka" nad Mińskiem Mazowieckim i Wołominem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W miejscowości Stare Grabie niedaleko Wołomina doszło w poniedziałek wieczorem do zderzenia dwóch aut osobowych i ciągnika rolniczego. Na miejscu pracowali strażacy.

Dwa auta w rowie i rozbity ciągnik rolniczy

Dwa auta w rowie i rozbity ciągnik rolniczy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zuchwałą kradzież. Ze wstępnych informacji wynika, że sprawca wykorzystał chwilę nieuwagi i wyrwał kobiecie telefon z ręki. Następnie odjechał rowerem ze skradzionym łupem.

Wyrwał kobiecie telefon z ręki i odjechał rowerem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dwie osoby zostały poszkodowane w zderzeniu trzech pojazdów na S17 niedaleko Otwocka. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W momencie zdarzenia licznik jednego z samochodów zatrzymał się na 140 kilometrach na godzinę.

Zderzenie dwóch samochodów i traktora. Wskazówka licznika jednego z aut zatrzymała się na 140 km/h

Zderzenie dwóch samochodów i traktora. Wskazówka licznika jednego z aut zatrzymała się na 140 km/h

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przejażdżka po Żabieńcu słono kosztowała 22-latka. Zakończył ją z 30 punktami karnymi i portfelem chudszym o 3700 złotych. Na najbliższe miesiące mężczyzna pożegnał się też z prawem jazdy.

30 punktów karnych i mandat na 3700 złotych

30 punktów karnych i mandat na 3700 złotych

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W Jabłonnie wandal porysował siedem samochodów, nie wiedział jednak, że znajduje się w zasięgu monitoringu. Straty oszacowano na 30 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali 33-latka, mężczyzna usłyszał zarzuty.

Porysował siedem samochodów, nagrał go monitoring

Porysował siedem samochodów, nagrał go monitoring

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prokuratura przedstawiła zarzuty 86-letniemu kierowcy podejrzanemu o spowodowanie wypadu na Ursynowie, w którym zginął pieszy. Kierujący busem podczas manewru parkowania nie zauważył idącego mężczyzny i go potrącił. 75-latek nie przeżył.

Parkował, wjechał na chodnik i przygniótł pieszego. 86-latek odpowie za śmiertelny wypadek

Parkował, wjechał na chodnik i przygniótł pieszego. 86-latek odpowie za śmiertelny wypadek

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Pod Ciechanowem jednego z kierowców zaniepokoiło auto jadące "wężykiem". Zatrzymał podejrzanego nissana, wyciągnął kluczyki, ale kierowca uciekł do lasu. Dogonili go policjanci. Mężczyzna tłumaczył, że wybrał się na grzyby. Wydmuchał dwa promile.

Wycieczka na grzyby zakończona zarzutami

Wycieczka na grzyby zakończona zarzutami

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W poniedziałek, 14 października, do Miasteczka Wilanów dojechał pierwszy tramwaj pomiarowy, a tuż za nim hyundaie, które wkrótce będą wozić pasażerów. Urzędnicy podkreślają, że po uruchomieniu nowej linii tramwaje będą jeździć przez plac budowy. To oznacza, że w pierwszych miesiącach funkcjonowania trasy czas przejazdu będzie dłuższy od docelowego. Ratusz poinformował, że prace drogowe zakończą się dopiero za rok.

Pierwsze tramwaje dojechały do Wilanowa

Pierwsze tramwaje dojechały do Wilanowa

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek w okolicy Grójca. Zderzyły się auto osobowe i ciężarowe. Są ofiary śmiertelne, jedna osoba trafiła do szpitala.

Zderzenie cysterny z autem osobowym. Dwie osoby nie żyją, jedna ranna

Zderzenie cysterny z autem osobowym. Dwie osoby nie żyją, jedna ranna

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mężczyzna przeprowadzał dzieci przez pasy, mając w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. "Pracę" przerwały mu strażniczki miejskie. Gdy czekali na przyjazd policji, próbował jeszcze napić się wódki, którą miał w plecaku.

Pijany przeprowadzał dzieci przez ulicę, gdy czekał ze strażniczkami na policję, próbował napić się wódki

Pijany przeprowadzał dzieci przez ulicę, gdy czekał ze strażniczkami na policję, próbował napić się wódki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mężczyzna był już mocno wychłodzony, leżał na ławce. Zajęły się nim strażniczki miejskie. Z objawami hipotermii 54-latek trafił do szpitala.

Leżał na ławce, miał objawy hipotermii

Leżał na ławce, miał objawy hipotermii

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prokuratura wraca do prawomocnie umorzonych spraw związanych ze Strajkiem Kobiet. Chodzi o postepowania dotyczące kierowcy ABW i policjanta. Pierwszy wjechał w grupę protestujących, drugi złamał rękę kobiecie.

Potrącenie przez kierowcę ABW, złamanie ręki przez policjanta. Wracają do spraw związanych ze Strajkiem Kobiet

Potrącenie przez kierowcę ABW, złamanie ręki przez policjanta. Wracają do spraw związanych ze Strajkiem Kobiet

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Tomasz U., który na rondzie Tybetu, na przejściu dla pieszych, potrącił mężczyznę, usłyszał zarzuty, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. To kierowca autobusu, który w 2020 roku spowodował wypadek autobusy na moście Grota. Został skazany nieprawomocnym wyrokiem na siedem lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia aut. Nie wpłynęło to na jego zachowanie. Tak jak przed wypadkiem, tak i po łamał przepisy drogowe. Nie przestrzegał też sądowych zakazów.

Po wyroku dalej łamał przepisy, a sądy zakazywały mu prowadzenia aut. Co wiemy o Tomaszu U.?

Po wyroku dalej łamał przepisy, a sądy zakazywały mu prowadzenia aut. Co wiemy o Tomaszu U.?

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Reprezentacja Polski na Narodowym we wtorek, 15 października, podejmie Chorwację. Przed meczem wjazd na Saską Kępę zostanie ograniczony. Będą też inne zmiany w komunikacji.

We wtorek na Narodowym mecz z Chorwacją. Zmiany w komunikacji

We wtorek na Narodowym mecz z Chorwacją. Zmiany w komunikacji

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Skontrolowali 442 kierowców, wystawili 162 mandaty, zatrzymali 39 dowodów rejestracyjnych i osiem praw jazdy. Policjanci chwalą się weekendową akcją wymierzoną w uczestników nielegalnych wyścigów w Warszawie.

Siedem osób stanie przed sądem, a 162 ukarano mandatami

Siedem osób stanie przed sądem, a 162 ukarano mandatami

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków poinformował o znalezieniu w Narwi wraku należącego do Marynarki Wojennej II RP okrętu Hetman Żółkiewski. - Wszystkie tajemnice polskiej marynarki zostały tam zatopione, aby nie wpadły w ręce Niemców - powiedział współodkrywca wraku Sławomir Kaliński.

"Wszystkie tajemnice polskiej marynarki zostały tam zatopione"

"Wszystkie tajemnice polskiej marynarki zostały tam zatopione"

Źródło:
PAP