Iluminacja świąteczna rozbłysła

Aktualizacja:
Autor:
kz/pm
Źródło:
PAP
Świąteczna iluminacja na placu Na Rozdrożu
Świąteczna iluminacja na placu Na Rozdrożu
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl Świąteczna iluminacja na placu Na Rozdrożu

Najpierw, w piątek, było świąteczne metro. W sobotę przyszedł czas na iluminację świąteczną. O zmierzchu warszawskie ulice rozświetliły miliony światełek. Inauguracja świątecznego sezonu oznacza kulturalne atrakcje dla spacerujących po Trakcie Królewskim. 

Krakowskie Przedmieście, Stare Miasto czy podzamcze. Tam warto się wybrać, aby zobaczyć świąteczną iluminację. Ulice zostały rozświetlone około godziny 15.30. Wtedy też zaczęły się atrakcje przygotowane przez urzędników.

Atrakcje

Kiedy iluminacja została włączona, spod pomnika Kopernika wyruszyły orkiestry dęte, które wraz ze świątecznym orszakiem artystów zmierzały na podzamcze do Multimedialnego Parku Fontann.

Jak zapowiedział ratusz, na drodze spotkać można liczne niespodzianki, między innymi paradę Mikołajów, cheerleaderki, mażoretki, a także aktorów, akrobatów, szczudlarzy i żonglerów z teatru ulicznego Scena Kalejdoskop oraz aktorów i tancerzy ze szkoły musicalowej B&B oraz wychowanków Fly Akademii w spektakularnych układach tanecznych z szarfami i kołami. Podziwiać też będzie można występy taneczne zespołów dziecięcych oraz musztrę paradną warszawskiej straży miejskiej.

O godzinie 17 z balkonu hotelu Bristol zaśpiewają soliści operowi: Aleksandra Wiwała, Aleksandra Borkiewicz i Leszek Świdziński oraz Trzej Młodzi Tenorzy. Warszawiacy będą mogli usłyszeć utwory z repertuaru Jana Kiepury oraz największe przeboje muzyki rozrywkowej z ostatnich lat, w ciekawych i niejednokrotnie zaskakująco nowoczesnych aranżacjach. Na zakończenie koncertu warszawiacy wspólnie zaśpiewają największy bożonarodzeniowy przebój - "Last Christmas" George'a Michaela, który w okresie świąt od 35 lat śpiewa cały świat. Na ścianach zabytkowego budynku hotelu Bristol będzie prezentowany świetlny pokaz audiowizualny.

Natomiast spacer Traktem Królewskim umilą występy chórów - profesjonalnych, a także złożonych z tych warszawianek i warszawiaków, którzy wcześniej poznali tajniki śpiewu podczas specjalnie przygotowanych warsztatów prowadzonych przez dyrygentkę Ewę Jurkiewicz.

Park Fontann

Ponadto w Multimedialnym Parku Fontann na podzamczu odbywają się pokazy fontann roziskrzone 30 tysiącami ledowych punktów. Piętnastominutowe spektakle rozpoczną się o pełnych godzinach: 16, 17, 18, 19 i 20. Na wspólne zdjęcie z najmłodszymi czekać będzie w saniach święty Mikołaj.

Zimowe iluminacje będzie można tam oglądać codziennie, natomiast pokazy z muzyką odbywać się będą w każdy piątek, sobotę i niedzielę o pełnych godzinach: 16, 17, 18 i potrwają do 31 stycznia 2020 r. W dniach 7, 8, 25, 26, 31 grudnia oraz 1 i 6 stycznia zorganizowane zostaną dodatkowe pokazy również o godzinach 19 i 20.

Cała warszawska dekoracja to ponad 1 300 różnych elementów, na które składa się ponad 4,5 miliona energooszczędnych diod eko-LED, które pobierają 10 raz mniej prądu niż tradycyjne oświetlenie.

Źródło: PAP

Autor:kz/pm

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości