Hybrydowe radiowozy stołecznej policji. Kupiono je z funduszy unijnych

Autor:
pop
Źródło:
PAP
Nowe, hybrydowe radiowozy stołecznej policji
Nowe, hybrydowe radiowozy stołecznej policji
KSP
KSPNowe, hybrydowe radiowozy stołecznej policji

Na stołecznych drogach pojawiły się nowe radiowozy hybrydowe, są w nowych policyjnych barwach. - To 35 samochodów suzuki swace zakupionych z funduszy unijnych, które zasiliły stołeczny Wydział Ruchu Drogowego - poinformował mł. insp. Mikołaj Linda z Zespołu Funduszy Pomocowych Komendy Stołecznej Policji.

Młodszy inspektor Mikołaj Linda przekazał, że nowe radiowozy hybrydowe zostały kupione we współpracy z Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

- Przedstawiony przez Zespół Funduszy Pomocowych KSP projekt uzyskał dofinansowanie w wysokości sześciu milionów złotych, co pozwoliło na zakup 35 samochodów o napędzie hybrydowym w policyjnej wersji oznakowanej - wyjaśnił policjant.

Nowe radiowozy stołecznej policjiKSP

"Wizja Zero"

- Pomimo, iż w ostatnich latach bezpieczeństwo na polskich drogach wyraźnie się poprawiło, liczba ofiar śmiertelnych i liczba rannych wciąż jest zdecydowanie za wysoka. Przyjęte przez UE podejście zakładające "Wizję Zero" oraz bezpieczny system, dążący do wyeliminowania śmiertelnych wypadków drogowych i poważnych obrażeń na drogach europejskich, obliguje również polską policję, a tym samym Komendę Stołeczną Policji, do uzyskania obranego celu - tłumaczył.

PRZECZYTAJ: "Po raz pierwszy w historii liczba zabitych na drogach stołecznego garnizonu spadła poniżej 100".

Wskazał, że jednym z elementów służących poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest sprawny i nowoczesny sprzęt, który obsługują doskonale wyszkoleni funkcjonariusze. - Zakupione pojazdy, zapewnią bezpieczeństwo nie tylko użytkownikom dróg, ale również samym policjantom - zapewnił.

"Dynamiczne i ekologiczne"

- Nowe "hybrydy" są nie tylko bardzo dynamiczne, ale również ekonomiczne i ekologiczne, a mniej zanieczyszczeń i mniej hałasu to lepsze warunki życia i pracy zarówno dla policjantów stołecznej "drogówki", jak i mieszkańców stolicy - dodał.

Hybrydowy radiowóz w nowych barwachKSP

Samochody zostały kupione w ramach projektu pod nazwą "Dostosowanie zasobów sprzętowych służących poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego do dynamicznego rozwoju sieci TEN-T - etap III". Projekt został sfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie garnizonu stołecznego policji.

PRZECZYTAJ: "Policyjne radiowozy będą w barwach Ukrainy"? Wyjaśniamy pomysł zmiany oznakowania.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pop

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości