Najnowsze

Droższe bilety także w WKD. Zmiany od lutego

Najnowsze

Autor:
kz/b
Źródło:
PAP
Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plBiletomat WKD

Od lutego pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej zapłacą więcej za przejazdy. To kolejny po Kolejach Mazowieckich przewoźnik kolejowy, który podnosi w tym roku ceny biletów.

Jak czytamy w komunikacie WKD, zmiana cen biletów wynika ze wzrostu cen energii elektrycznej i "kosztów osobowych oraz rodzajowych obejmujących m.in. koszty utrzymania infrastruktury i taboru".

Jednorazowe i okresowe

I tak, za bilety jednorazowe na pierwszą strefę zamiast 3,60 zł pasażerowie od lutego zapłacą 4,10 zł. Na bilety na drugą strefę zamiast 4,80 zł podróżni wydadzą 5,50 zł. Natomiast w przypadku trzeciej strefy zamiast 7 zł wydadzą 8 zł.

Jak zaznacza spółka, to pierwsza podwyżka biletów jednorazowych od kilkunastu lat.

Wzrosną także ceny biletów okresowych WKD. Najwięcej za bilet kwartalny (trzymiesięczny) zapłacą pasażerowie dojeżdżający do Warszawy z Grodziska Mazowieckiego, bo zamiast 540 zł zapłacą 621 zł, czyli o 81 zł więcej.

Drożej także w KM

O podwyżkach cen biletów poinformował we wtorek też inny przewoźnik - Koleje Mazowieckie.

"Ceny biletów na podróże pociągami Kolei Mazowieckich wzrosną średnio o 10 procent. Jest to podyktowane przede wszystkim wzrostem opłat za energię trakcyjną – jedną z najważniejszych pozycji budżetowych przewoźnika - prawie o 65 proc. za 1 MWh. Ponadto spółka poniesie wyższe koszty działalności z uwagi na wzrost płacy minimalnej o ponad 15 proc. w stosunku do 2019 r" - przekazała Donata Nowakowska, rzecznik prasowa "Kolei Mazowieckich – KM".

Informowaliśmy również o transporcie tarczy TBM na Bródno:

Transport tarcz TBM na Bródno

Tarcze TMB przygotowane do transportu (wideo bez dźwięku)
Tarcze TMB przygotowane do transportu (wideo bez dźwięku)TVN24
wideo 2/5

Źródło: PAP

Autor:kz/b

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości