Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Mroźna noc przyniosła awarie wodociągowe i ciepłownicze. Problemy w kilku dzielnicach

Najnowsze

Aktualizacja:
Autor:
kk,
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Pogoda w WarszawieTVN24
wideo 2/3
TVN24Pogoda w Warszawie

Po mroźnej nocy doszło do kilku awarii wodociągowych i ciepłowniczych w stolicy. Na przywrócenie dostaw wody czekali mieszkańcy czterech dzielnic: Ursynowa, Żoliborza, Pragi Południe i Ursusa. 

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji poinformowało w poniedziałek o poranku, że w kilku punktach miasta pracują ekipy wodociągowców wspierane przez firmy zewnętrzne, by jak najszybciej przywrócić zasilanie w wodę. Przed godziną 10 usuwanie awarii trwało w pięciu dzielnicach. Po godzinie 14 część z nich została usunięta, jednak pojawiło się kilka nowych.

Na Pradze Południe po południu dostawy wody wyłączone zostały przy ulicy Algierskiej. Ze strony wodociągowców wynika, że bez wody było ponad 30 budynków. Później MPWiK poinformował o awarii przy ulicy Rechniewskiego, która obejmowała dwa adresy.

Z kolei na Ursynowie doszło awarii przy Maksymiliana Kolbego (10 posesji odłączonych od wody) oraz na Puławskiej. Oprócz poszczególnych numerów na ulicy Puławskiej, wody nie mieli również mieszkańcy ulic Gruchacza i Ibisa. Łącznie chodziło o ponad 20 budynków.

Problemy były również na Żoliborzu przy ulicy Mierosławskiego. Tam wody pozbawionych zostało 20 budynków na Mierosławskiego i w alei Wojska Polskiego.

Z utrudnieniami borykał się także Ursus (siedem posesji przy ulicy Kolorowej) oraz Ochota. Do awarii doszło tam przy Alejach Jerozolimskich, ale MPWiK nie podawał, jaki był jej zakres.

"Zgłoszenia realizujemy zgodnie z kolejnością ich otrzymania. Przepraszamy za utrudnienia oraz prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość" – zaznaczają wodociągowcy. Adresy posesji, których dotyczą awaryjne wyłączenia dostaw wody, znaleźć można na stronie MPWiK.

Awaria ciepłownicza na Bielanach

W poniedziałek rano spółka Veolia Energia Warszawa poinformowała o przerwach w dostawach ciepła w rejonie ulicy Waszyngtona. Odciętych od ciepłej wody i ogrzewania było 29 budynków.

Z kolei po południu spółka na swojej stronie internetowej przekazała, że ciepła nie mają mieszkańcy rejonu ulicy Klaudyny na Bielanach. Bez ciepłej wody i ogrzewania byli mieszkańcy bloków przy ul. Klaudyny 4, 6, 8, 12 i ul. Rudzkiej 6.

Z komunikatu Veolii wynikało, że przywrócenie dostaw ciepła planowane było w poniedziałek przed północą. O godzinie 22 komunikatu nie było już na stronie, co najprawdopodobniej oznacza usunięcie awarii na Bielanach.

Autor:kk, mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: MPWiK