Kierowca śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł. Następnego dnia policja zatrzymała 20-latka

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KMP w OstrołęcePolicjanci z Ostrołęki zatrzymali podejrzanego o potrącenie człowieka i ucieczkę z miejsca wypadku

Policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o potrącenie człowieka i ucieczkę z miejsca wypadku. Pieszy zmarł w wyniku poniesionych obrażeń.

Jak przekazał podkom. Tomasz Żerański z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, do wypadku doszło w środę w nocy w miejscowości Wach. Kierowca samochodu osobowego potrącił tam pieszego, który w wyniku odniesionych obrażeń zginął na miejscu.

- Kierujący samochodem odjechał z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy ofierze wypadku. Policjanci natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania - przekazał policjant. Dodał, że w ustalenie kierowcy pojazdu zaangażowali się mundurowi niemal ze wszystkich wydziałów ostrołęckiej jednostki, a także policjantka, która przebywała na urlopie.

Policja: sprawcą był 20-latek

Informacja o poszukiwaniu świadków tego wypadku wraz z marką i konkretnym modelem auta szybko trafiła do lokalnych mediów i portali społecznościowych. - Poczynione ustalenia wskazywały, że kierującym hondą w momencie wypadku był 20-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który przebywał aktualnie na terenie Warszawy. Akcja jego zatrzymania została zaplanowana wczoraj po południu na terenie gminy Goworowo - poinformował Żerański.

Zaznaczył, że 20-latek był zaskoczony i nie stawiał oporu podczas zatrzymania. Mężczyzna został osadzony w areszcie. - Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo-śledczego - podsumował Tomasz Żerański.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o potrąceniu kobiety przy Obozowej w Warszawie:

Potrącenie na Obozowej
Potrącenie na ObozowejArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KMP w Ostrołęce

Pozostałe wiadomości