W czwartek otworzą szerszą Racławicką. Z cichym asfaltem

Nowa jezdnia Racławickiej czeka na otwarcie
Nowa jezdnia Racławickiej czeka na otwarcie
Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plNowa jezdnia Racławickiej czeka na otwarcie

W czwartek wieczorem drogowcy chcą otworzyć południową jezdnię ul. Racławickiej oraz Odyńca przy skrzyżowaniu z ul. Wołoską. Tym samym kierowcy będą się poruszali dwoma jezdniami ul. Racławickiej od ul. Żwirki i Wigury do Wołoskiej. Na nowej jezdni położono cichy asfalt.

Zmiany mają wejść w życie w czwartek około godziny 21. Na Racławickiej w stronę Żwirki i Wigury kierowcy będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu.

Południowa jezdnia tej ulicy przy dojeździe do skrzyżowania z Wołoską będzie miała cztery pasy ruchu – dwa do jazdy na wprost do ul. A.E. Odyńca, jeden tylko do skrętu w lewo i jeden do skrętu w prawo.

Na Racławickiej drogowcy kładą nowy rodzaj nawierzchni. - Zastosowanie mieszanki mineralno-asfaltowej BBTM z dodatkiem gumy obniża hałas powodowany przez ruch drogowy. Cicha nawierzchnia pojawi się na całym odcinku poszerzanej ul. Wołoskiej oraz na fragmentach przebudowywanych ulic poprzecznych – zapowiadają drogowcy.

Kolejne otwarcia

Kilkusetmetrowe oddzielne jezdnie dla każdego kierunku ruchu będzie miała także ul. A.E.Odyńca. Będzie na nich po jednym pasie ruchu. To rozwiązanie tymczasowe bo po tej stronie skrzyżowania jeszcze będą trwały prace budowlane.

W drugiej połowie września drogowcy planują puszczenie ruchu obydwiema jezdniami ul. Wołoskiej pomiędzy ul. Woronicza a Wiktorską. W budowie pozostanie jeszcze odcinek pomiędzy ul. Garażową a Woronicza - tu ruch ma wrócić w październiku.

Zlikwidować "wąskie gardło"

Utrudnienia związane są z przebudową ul. Wołoskiej. Przygotowania do tego remontu zaczęły się już w ubiegłym roku, a poważne zmiany w ruchu już w tym. Na odcinku od ul. Wiktorskiej do ul. Bagażowej zbudowana została druga jezdnia - drogowcy otworzyli ją w czerwcu, ale w tym samym czasie zamknęli starą.

Przebudowane są także skrzyżowania z ulicami J.P. Woronicza oraz Racławicką i A.E. Odyńca. Na tym drugim powstaje większe skrzyżowanie z wyspą centralną. W ramach przebudowy powstają także chodniki, drogi dla rowerów oraz zatoki przystankowe.

Remontowane jest także torowisko tramwajowe w tej okolicy.

Organizacja ruchu po otwarciu RacławickiejUM Warszawa

jb

Pozostałe wiadomości