W 2019 roku szybciej do Katowic. Podpisali umowę na fragment S8

shutterstock / gddkiaPodpisali umowę z wykonawcą kolejnego fragmentu S8

Za 3,5 roku kierowcy ze stolicy pojadą w stronę Katowic i Wrocławia nowym fragmentem trasy ekspresowej. GDDKiA podpisała z firmą Strabag umowę na budowę 10-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 8 od Radziejowic do Paszkowa. Dostosowanie trasy do parametrów drogi ekspresowej ma kosztować ponad 300 mln złotych.

Po ubiegłorocznym otwarciu odcinka trasy S8 Opacz-Paszków, między Warszawą a Piotrkowem Trybunalskim, pozostał jedynie ponad 20-kilometrowy odcinek starej "ósemki", tzw. gierkówki – między Paszkowem a Radziejowicami. Przebudowa tego odcinka została podzielona na dwa zadania.

Jak informowaliśmy pod koniec ubiegłego roku, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zdecydowała, że pierwszy etap prac – rozbudowę krajowej ósemki do parametrów drogi ekspresowej na odcinku od Radziejowic do Przeszkody – chcą powierzyć firmie Strabag. W tym tygodniu umowa w końcu została podpisana.

Całość do 2019 roku

Strabag za ponad 300 mln przebuduje ten prawie 10 kilometrowy fragment trasy. Umowa zakłada wybudowanie m.in.: węzła drogowego Żabia Wola, dojazdy do wiaduktów w ciągu dróg gminnych i powiatowych oraz chodniki i ścieżki rowerowe.

Po przebudowie drogi kierowcy będą mieli po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Nawierzchnia ma zostać wykonana z betonu. Jak zapowiadają drogowcy, ten fragment trasy ma być gotowy w lipcu 2019 roku.

Umowa z wykonawcą drugiego zadania, czyli prawie 12-kilometrowego odcinka od Przeszkody do Paszkowa, została podpisana w czerwcu 2015 r. Na tej części będzie pracowała firma Intercor, swoje usługi wyceniła ona na 436,6 mln zł.

Fragment trasy S8GDDKiA

Ruch po otwarciu S8 Opacz-Paszków:

S8 już otwarta
S8 już otwartaArtur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl

jb/PAP/b

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock / gddkia

Pozostałe wiadomości